Anasayfa >

Diğer Haberler >

Boğaziçi Köprüsü'nün dekoratif aydınlatma sistemi sökülüyor!

Boğaziçi Köprüsü'nün dekoratif aydınlatma sistemi sökülüyor!

14 Nisan 2015 Salı, 16:30:08
Boğaziçi Köprüsünün dekoratif aydınlatma sistemi sökülüyor!
Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak olan askı halatları değişimi nedeniyle halatlarda bulunan dekoratif aydınlatma sistemi sökülüyor.

Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak olan askı halatları değişimi nedeniyle halatlarda bulunan dekoratif aydınlatma sistemi sökülüyor. Yarın başlayıp yaklaşık 3 ay sürecek olan çalışmalar sırasında aydınlatma sistemi sadece ana halatta yanacak şekilde düzenlenecek.


İstanbul Valiliği, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri'nin büyük onarımı ve yapısal takviye işi kapsamında, Boğaziçi Köprüsü'nde askı halatları değişimi yapılacağından, askı halatları üzerindeki dekoratif aydınlatma sisteminin söküleceğini açıkladı.


Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Boğaziçi Köprüsü'nde yeni askı halatları imalatı bitene kadar (15 Nisan-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında) dekoratif aydınlatma sistemi sadece Köprü ana halatı üzerinde yanacak şekilde düzenlenecektir. Askı halatları üzerindeki dekoratif aydınlatmalar bu süre içerisinde yanmayacaktır. Çalışmaların güvelik içinde sürdürülebilmesi için Emniyet Birimlerimizce gerekli tedbirler alınacak olup; çalışmalar süresince trafik düzeninin sağlanmasında, sürücülerin yol üzerinde bulunan trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir" denildi.  İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER