Anasayfa >

Diğer Haberler >

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Ankara'da tanıtılıyor!

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Ankara'da tanıtılıyor!

14 Nisan 2015 Salı, 13:44:02
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Ankarada tanıtılıyor!
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Ankara'da üniversite adayı lise öğrencilerinin aklına takılan soruları yanıtlamak ve üniversite hakkında bilgiler aktarmak için toplantı yaptı...

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nde görevli iki öğretim üyesinin yer aldığı ekip, Ankara'daki çeşitli liselerde okullarının tanıtımını yapmak ve öğrencilerin üniversite yaşamına dair sorularını yanıtlamak için Ankara'ya geldi. Tanıtım ekibi, Toplu Konut İdaresi Anadolu Lisesi'ndeki sunumlarında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi hakkındaki bilgileri öğrencilerle paylaştı.


Toplu Konut İdaresi Anadolu Lisesi'ndeki tanıtım toplantısı üniversitenin tanıtım filmiyle başladı. Film sonrası Yrd. Doç. Dr. Derya Güleç Özer ve Doç. Dr. Veli Cengiz Özalp bağlı görevli oldukları fakülteler hakkında bilgileri öğrencilere aktardı. Öğrencilerin mühendislik ve mimarlık fakültesi hakkındaki sorularını Yrd. Doç. Dr. Özer, tıp fakültesi hakkındaki sorularını Doç. Dr. Özalp cevapladı.


İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nin henüz 4 yıldır tercih edildiği belirtilerek, yasal eğitim süresi uzatılmadığı ve disiplin cezası alınmadığı sürece bursların kesilmediği paylaşıldı. Eğitim süresinin bir yıl uzatılması halinde eğitim ücretinin yüzde 20'si, iki yıl uzatılırsa yüzde 50'si üç yıl uzatılırsa da eğitim ücretinin tamamının tahsil edildiği kaydedildi. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nin TÜBİTAK'tan en çok proje alan 4 üniversiteden biri olduğu ve eğitimin yüzde 100 İngilizce olduğu ifade edildi. Öğrencilerin üniversitedeki bölümlerin ücretleri, konaklama imkanları ve geçen yıl öğrenci alımlarında bölümlerin başarı sıralamalarıyla ilgili soruları yanıtlandı.


Doç. Dr. Veli Cengiz Özalp, tanıtım sonrası yaptığı açıklamada, üniversite adayı öğrencilerle bu tür bir araya gelmelerin öğrencilerin tercih yapmalarını kolaylaştırdığını belirterek, öğrencilerin akıllarına takılan soruları bu tür ortamlarda sormalarının tercih yaparken kolaylık sağladığına dikkat çekti. Özalp, üniversitenin Tıp Fakültesi'nin henüz iki yıllık bir okul olduğunu ifade ederek, tanıtım toplantılarının geri dönüşlerinin olumlu olduğunu söyledi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER