Anasayfa >

Diğer Haberler >

SPK Emay İnşaat'ın başvurusunu onayladı!

SPK Emay İnşaat'ın başvurusunu onayladı!

13 Nisan 2015 Pazartesi, 17:33:00
SPK Emay İnşaatın başvurusunu onayladı!
Sermaye Piyasası Kurulu, Emay İnşaat'ın 500 milyon Türk Lirası tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı…

İlk tahvil ihracını gerçekleştirecek Emay İnşaat,yerinde bir zamanlama ve stratejiyle kaynak yapısında çeşitlendirmeye gitmeyi hedefliyor .Tahvil ihracı ile elde edeceği kaynağı, devam eden ve yeni projelerinde kullanacak. Borçlanma aracı ihracına ilişkin aracılık yapmak üzere Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yetkilendirildi.

 

 

 

Emay İnşaat  CEO' su Tevfik Can  konuyla ilgili olarak; “20 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz  projeler ile müşterilerimize,iş ortaklarımıza ve ülkemize büyük bir değer yarattığımız için  gururluyuz. Emay İnşaat’ın prestijli  konut satışı, kira geliri ve gayrimenkul yatırımı gibi farklı kaynaklardan beslenen gelir yapısı, yetkin ve tecrübeli yönetim kadrosu, geçmiş dönemlere ilişkin proje geliştirme ve tamamlama performansı, mevcut karlılık , güçlü özkaynak ve finansal yapısı ile nitelikli yatırımcılara alternatif ve karlı bir fırsat sunmayı hedefliyoruz.Tahvil ihracından elde edeceğimiz kaynağı bugüne kadar olduğu gibi değer yaratan projelerde kullanacağız.” dedi.

 

 

 

1995 yılında inşaat-taahhüt alanında faaliyete başlayan Emay İnşaat, okul, hastane, sosyal konut, idare binası gibi yapıları kapsayan pek çok taahhüdü başarıyla tamamlamıştır. Faaliyet geçmişinden kazandığı teknik ve finansal birikimi ile 2004 yılında gayrimenkul geliştirme sektörüne geçiş yapan Şirket, “Kentplus” markası altında çok sayıda konut projesini tamamlamış ve teslim etmiş, izleyen dönemlerde ise otel, alışveriş merkezi, spor tesisi gibi farklı türlerde ve uzun dönemli getiri sağlayan gayrimenkuller üreterek gelir çeşitliliği sağlamıştır. Halihazırda yer aldığı bölgenin ilk ve geniş kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden olan Kentplus Kadıköy’ün inşaat sürecine devam eden Emay İnşaat, Hilton İstanbul Kozyatağı Otel, Brandium AVM, Pleon Sportivo spor tesisi gibi değer üreten bir gayrimenkul portföyü üzerinde hisse sahibidir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER