Anasayfa >

Diğer Haberler >

Altınbüken Ümraniye ve Ataşehir Relux görücüye çıktı!

Altınbüken Ümraniye ve Ataşehir Relux görücüye çıktı!

13 Nisan 2015 Pazartesi, 14:11:54
Altınbüken Ümraniye ve Ataşehir Relux görücüye çıktı!
Altınbüken Holding’in iki yeni projesi Relux markasıyla satışa sunuldu. İşte detaylar….

Türkiye’nin en köklü gruplarının başında gelen Altunbüken Holding, kıymetli madenler sektöründe 1940 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. 25 yıldır inşaat taahhüt işleri de yürüten Altunbüken, RELUX Gayrimenkul markasını yaratarak şehirli profesyonel çalışanları ve yatırımcıları hedefliyor.

 

Kıymetli maden ve kuyumculuk sektörünün en köklü gruplarından biri olan Altunbüken Holding, 75 yıldan bu yana altın ve pırlanta sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, İtalya, Almanya, İngiltere ve İspanya’nın da aralarında yer aldığı 30'dan fazla ülkeye takı ihracatı da gerçekleştiren Altunbüken Holding, inşaat taahhüt işleriyle 25 yıldan bu yana var olduğu inşaat sektöründe RELUX Gayrimenkul markasını yaratarak daha iddialı adımlar atmaya odaklandı.

 

 

RELUX markası ile profesyonellere ve yatırımcılara konut, rezidans ve ofis projeleri geliştiren Altunbüken Holding, 400 milyon TL’lik cirosunu gayrimenkul projeleri ile birlikte daha da artırmayı planlayarak 3 yıl içerisinde 1 milyar TL’ye ulaşmayı hedefliyor.

 

 

İnşaat sektöründe lüks kavramını yeniden yorumluyor…

RELUX Gayrimenkul markasını yaratarak inşaat sektöründe iddialı adımlar atan grup, İstanbul’un değerli lokasyonlarında, ulaşım akslarına komşu projeler geliştiriyor. Kıymetli maden sektöründe edindiği lüks tecrübesini RELUX markası ile, inşaat sektörüne aktaran grup, konut, ofis ve rezidans projeleri ile Türkiye’de lüks kavramını yeniden tanımlıyor. RELUX, projelerinde dünyaca ünlü ödüllü mimari grup GAD Architecture Gökhan Avcıoğlu ile çalışıyor.

 

 

Gayrimenkul sektörüne iddialı bir giriş yaptı

Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları ile öne çıkan Altunbüken Holding, RELUX markası ile gayrimenkul sektöründe de oldukça iddialı. RELUX markasının ilk projelerinin tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Altunbüken Holding ve RELUX Yönetim Kurulu Başkanı Cem Altunbüken, planladıkları ve hayata geçirmeye hazırlandıkları tüm projelerinde tüketicilerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı lüks konseptler yaratıp gayrimenkul sektörüne damga vuracaklarını söyledi.

RELUX markası ile şu anda iki projelerinin bulunduğunu belirten Cem Altunbüken, projeleri hakkında şu bilgileri verdi:

“RELUX lüksün yeni tanımı. RELUX’ü tasarlarken lüksün sadece paranın satın alabileceği en pahalı şeylerden ibaret olmadığını keşfettik. Lüks, bize göre, mimarlıkla, biçim haline gelmiş yaşam kalitesinin derecesidir. Ve bu derecenin de çok yüksek olması gerekir.

 

 

İşte bizce; “RELUX, başkaldırışın, mimari ve yaşamsal, formudur”. Bu yüzden RELUX sosyal inovatif bir markadır. Sadece yaptığı yenilikler ve sunduğu ürünler, hitap ettiği profile değil, o profilin yaşadığı toplumu da düşünerek tasarlanıyor.

 

 

Geliştirdiğimiz XPAND LIFE (GENİŞLET HAYATI), KIDZ, FLEXX ve ECOLUX lüksleri hayatınıza farklı pencereden bakmanızı sağlarken, yine RELUX’ün yeni lüksü “GÜVENLİ YATIRIM” finansal lüksüyle yatırımlarınızı %100 garanti altına almak için tasarladık.

 

RELUX markasını yaratarak konut, ofis ve rezidans projeleri geliştirmek üzere yola çıktık. RELUX’ ün geliştirdiği İstanbul Anadolu yakasının yeni  ofis bölgesi olan Ümraniye Tepeüstü’nde yer alan Buyaka, Ikea ve Meydan Alışveriş merkezlerine komşu 2014 yılında Londra’da International Property Awards’ta 5 yıldızlı en iyi ofis projesi ödülü kazanan RELUX RSO 50 Suit&Office projemizdir. 12 bin metrekare alanda yükselen bu projemizden 120 milyon TL’lik gelir elde etmeyi planlıyoruz. Lüks ofis kavramının yeniden tanımlandığı ve satışların %40’nın tamamlandığı bu projemizin metrekaresi ortalama 10.000 TL’den satılıyor. 2016 yılı sonunda projemizi tamamlayıp ofislerimizi faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.”

 

 

“RELUX’ ün diğer projesi, Ataşehir Finans Merkezine 1 dakikalık mesafede yükselen kaba inşaatı tamamlanan RELUX RFF 35 Finance Flats projemizden 40 milyon TL’lik gelir planlıyoruz. 78 adet rezidans uniteden oluşan projemizde 1+1’den 3+1’e kadar çeşitli daire seçenekleri yer alıyor. 2016 yılı ortalarında tamamlanacak olan projemizin yüzde 35‘inin satışları gerçekleştirilirken metrekare satış fiyatları 5.000TL seviyesinde bulunmaktadır.

 

 

Yeni projeler yolda…

RELUX markası ile gayrimenkul sektöründe yeni projeler geliştirmek üzere araştırmalarının sürdüğüne dikkat çeken Cem Altunbüken, bu yıl içinde Topkapı E-5 üzerinde 10 dönüm arazi üzerinde 55.000m2’lik karma kullanımlı bir proje geliştirmek üzere de çalışmalar yürüttüklerini, bu projenin detaylarının da yılın ilerleyen aylarında netleşeceğine vurgu yapıyor.

 

 

Pırlanta sektöründe 15 senedir iş yaptıkları İngiltere merkezli bir mücevher firmasıyla da Londra’da kendi mülkleri üzerinde RELUX ofis-rezidans yatırımı yapmak için davet aldıklarını belirten Cem Altunbüken şöyle devam etti: “Bizleri çok iyi tanıyan ve yaptığımız işlerin kalitesini gören ve güvenen iş ortağımız büyük bir grup bizi Londra’da kendi arsalarında gayrimenkul geliştirmemiz için davet etti ve tabi ki bu bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. RELUX’ün hedefi hem doğduğu ülkesinde hem de büyüyeceği dünyasında ilklere imza atmaktır” dedi.

 

 

Aynı zamanda, holdingin kendi bünyesinde bulunan 150 dönümlük Bodrum Mazı arazisinde RELUX Marina&Spa adını verdikleri, 120 yatlık marina, otel ve 110 adet villadan oluşan ultra lüks bir projenin de çalışmaları devam etmektedir.

 

2016 yılı içerisinde açılacak Kapalıçarşı’ya komşu Çemberlitaş’ta bulunan 110 odalı RELUX butik otel projesi de, grubun önümüzdeki dönem turizm yatırımlarını çeşitlendirip, şehir içi otelciliğinde de büyüyeceklerinin habercisi niteliğindedir.

 

kentsel dönüşümle ilgileniyor

İstanbul’da kentsel yenilenme konusunda da çalışmalar yapacaklarına bu konuda da ön hazırlıklarının sürdüğünü belirten Cem Altunbüken, Ataşehir bölgesinde Barbaros Mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapmak üzere çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

İstanbul’un öne çıkan çeşitli semtlerinde kentsel yenilenme konusuna sıcak baktıklarını söyleyen Cem Altunbüken, “İstanbul’un öne çıkan değerli lokasyonlarında kentsel dönüşüm yapmak üzere arayışlarımız sürüyor” dedi.

 

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER