Anasayfa >

Diğer Haberler >

TAV Bilişim'e IDC'den 3 ödül!

TAV Bilişim'e IDC'den 3 ödül!

10 Nisan 2015 Cuma, 12:59:24
TAV Bilişime IDCden 3 ödül!
TAV Havalimanları Holding Bilişim Üst Yöneticisi (CIO) ve Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, Türkiye'nin en iyi CIO'su seçildi.

TAV'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, bilişim teknolojilerinin gelişimini inceleyen ve şirketlerin pazar paylarını açıklayan ABD merkezli market araştırmaları şirketi IDC tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenen "IDC Türkiye CIO Zirvesi 2015"te TAV Havalimanları Holding CIO'su ve aynı zamanda Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, Medine Havalimanı BT ve Havacılık Sistemleri Projesiyle Türkiye'nin en iyi CIO'su seçildi.

 

 

 

Aynı projeyle TAV Bilişim Hizmetleri en iyi IT yönetim projesi ve en iyi değişim yönetimi projesi kategorilerinde de ödüle layık görüldü.

 

 

 

TAV Havalimanları Holding CIO'su ve Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Onaran konuya ilişkin açıklamasında, üç kıtada, 29 havalimanı ve 21 farklı şirkete hizmet sunan TAV Bilişim Hizmetleri olarak Mart 2013'de başladıkları ve 2 yıl sonra tamamladıkları Medine Havalimanı BT ve Havacılık Sistemleri Projesiyle üç farklı kategoride ödüllendirilmekten gurur duyduklarını belirtti.

 

 

 

Ödüllerin anlamının bilişim dünyasının nabzını tutan IDC tarafından verilmesi dolayısıyla kendileri için daha da büyük olduğunu ifade eden Onaran, inovasyon güçlerini ve bilgi birikimlerini kullandıkları havalimanı bilişim projelerinin önemli bir örneği olan Medine Havalimanı'nın uçtan uca havalimanı tasarımı, kurulumu ve devreye alınması ile ilgili tüm bilişim alt yapısının yönetilmesini kapsadığını aktardı.

 

 

 

Onaran, projede sadece teknik alt yapı hizmeti kurmakla kalmayıp, sonrasında operasyonu da yöneterek, coğrafi, kültürel ve beşeri farklılıklar özelinde proje ekibinin motivasyonunu ve koordinasyonunu da sağladıklarını dile getirdi.

 

 

 

TAV Bilişim mühendisleri tarafından yazılan ve geliştirilen ondan fazla havacılık sistemi uygulamasının kullanıldığı havalimanında, SLOT ve gerçek zamanlı uçuş bilgilerinin yakalanması (CAFI) ürünlerinin birer başarı hikayesine dönüştüğünü vurgulayan Onaran, uçakların hava sahalarında radar ile otomatik olarak isminin tanımlanıp, ilgili havalimanıyla paylaşılmasını sağlayan CAFI'yi, patentli ürün olarak gelecek yıllarda farklı havalimanlarında da kullanmak istediklerini kaydetti.

 

 

 

Onaran, bunun yanı sıra kurdukları SLOT ürünü sayesinde Medine Havalimanı'nda özellikle Hac döneminde yaşanan sezonluk yoğunluğun en iyi şekilde yönetilebileceğini aktardı. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER