Anasayfa >

Diğer Haberler >

"TOKİ vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edecek"

"TOKİ vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edecek"

02 Nisan 2015 Perşembe, 11:57:25
 TOKİ vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edecek
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Anadolu'da konut almakta zorlananların ve sosyal devlet anlayışının en önemli kurumu olduklarını belirterek, "İnşallah bunu güçlendirerek devam ettireceğiz" dedi...

Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TOKİ idaresinin 81 vilayetin 79'unda aktif, 800'e yakın şantiyesi olduğunu söyledi.

TOKİ'nin asli görevinin konuta erişmekte zorlanan dar ve orta gelirlileri konut sahibi yapmak olduğunu vurgulayan Turan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın göreve atandığında bize verdiği talimat, bu idare bu konuda zaten güçlü, bunu daha da güçlendirmekti. Toplumun bizden yeni beklentileri var, kurumu bu doğrultuda organize ediyoruz" diye konuştu.

Turan, TOKİ'de çalışan idari personel ve ekiplerin çok yetenekli olduğunu ifade ederek, bu ekiple Türkiye'deki 16 stadyumu tamamlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Galatasaray ve Mersin İdman Yurdu takımları için yapılan stadın tamamlandığı bilgisini paylaşan Turan, "Stat inşaatlarımız devam ediyor. Onlarca yurt inşaatımız sürüyor. Son 3-4 yıl içinde yaklaşık 286 hastane ihalesi yaptık. 146 hastane inşaatı devam ediyor. Yol güzergahında belki 10'a yakın hastane gezdik. Hepsini üst üste gezince Türkiye'de gerçekten gurur duyacağımız işler yapılıyor" ifadesini kullandı. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER