Anasayfa >

Diğer Haberler >

Hilti Türkiye’den çalışanlarına liderlik yatırımı!

Hilti Türkiye’den çalışanlarına liderlik yatırımı!

17 Mart 2015 Salı, 10:32:43
Hilti Türkiye’den çalışanlarına liderlik yatırımı!
Hilti, dünya genelinde 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteren 22 bin çalışanına insan ve performans odaklı kariyer imkanı sunuyor.

İnsan kaynağına azami derecede değer veren, inşaat sektörünün global jenerik markası Hilti, dünya genelinde 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteren 22 bin çalışanına insan ve performans odaklı kariyer imkanı sunuyor. Hilti kültüründe her zaman birinci sırada yer alan çalışanlar, mesleki ve bireysel gelişimlerinde vizyoner bakış açısı ile destekleniyor. Stratejik İnsan Gücü Yönetimi ve Performans Yönetimi prosesleri ile çalışanlar her geçen gün daha da donanımlı olarak kariyer basamaklarını tırmanıyor. Hilti Türkiye’nin yeni nesil inovatif ofisinde gerçekleştirilen Pizza ve Liderlik etkinliği kapsamında ise her ay farklı sektörlerden üst düzey yöneticiler Hilti ekibine liderlik yolculuklarını anlatıyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen Pizza ve Liderlik etkinliklerine; Microsoft Ortadoğu ve Afrika Tüketici Kanal Grubu Genel Müdürü Burak Gökmen, Nestle Türkiye Genel Müdürü Reinhold Jakobi, Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, Tetrapak Teknik Servis Başkan Vekili Johan Nilsson ve Hilti Global’in üst düzey yöneticileri katıldı.

 

 

Kariyer yolculuğuna vizyoner bakış açısı

 

 

Markanın insan kaynağına yaptığı yatırımlar hakkında örnekler veren Hilti Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Soybakış, “Hilti Türkiye olarak, çalışanlarımızın kariyer yolculuklarına rehberlik etmek için Pizza ve Liderlik adını verdiğimiz keyifli bir etkinlik düzenliyoruz. Farklı sektörlerdeki üst düzey yöneticilerin liderlik mücadelelerini paylaştıkları etkinliğimizde, çalışanlarımızın kariyer yolculuklarında çarpıcı örneklerden feyzalmasını sağlıyoruz. Yeni ofisimize taşındıktan sonra başladığımız Pizza ve Liderlik etkinliğine pek çok farklı sektörden üst düzey yönetici katıldı. Ayrıca doğuştan görme engelli olan Kerim ve Selim Altınok Kardeşler de ilham verici yaşam serüvenleriyle bu programda yer aldı.” diye konuştu.

 

 

Hilti’de öncelik çalışan mutluluğu ve gelişimi

 

 

Türkiye’nin En İyi İşverenleri (Great Place to Work Turkey) değerlendirmesinde 50-500 arası çalışanı olan şirketler kategorisinde 2014 yılında 9’uncu sırada yer alan Hilti Türkiye, gücünü insan kaynağına yaptığı yatırımdan alıyor. Hem fiziksel hem de sosyal olanakları bakımından sıradışı uygulamalar sunan Hilti Türkiye, çalışanlarına verdiği değeri 2014 yılında hayata geçirdiği yeni ofisiyle de gösteriyor. Hilti Group içerisinde ilk olma özelliği taşıyan Hilti Türkiye ofisi, dinlenme salıncağı, langırt, yeni anne bakım odası, masaj koltuğu gibi detaylarla zenginleştirilmiş verimli, şeffaf ve dinamik bir çalışma alanı sunuyor.

 

 

Takım ruhu Hilti Way Kampı’ndan geçiyor

 

 

Kurumsal kültürü; dürüstlük, cesaret, takım çalışması ve adanmışlık değerlerine dayanan Hilti, çalışanlarını Amerika’da danışmanlarla geliştirilmiş ve insan kaynakları dünyasında pek çok ödül alan Hilti Way Kampı‘na gönderiyor. “Siz gelişeceksiniz ki Hilti gelişecek, Hilti gelişecek ki siz gelişeceksiniz” mesajının vurgulandığı kampta, temel ürünlerden oluşan uygulamalı eğitimler veriliyor. Ardından çalışanlar kendi bölge müdürü ile sahaya çıkıyor. Her yıl tekrarlanan programa Hilti Ceo’su, Yönetim Kurulu ve Bölge Başkanları dahil tüm çalışanlar katılıyor.

 

 

Hilti Türkiye, Hilti Global için yetenek havuzu olmayı hedefliyor

 

 

Hilti Türkiye‘nin Hilti Global için önemli bir insan kaynağı gücü ve yetenek havuzu haline gelmesini hedeflediklerini ifade eden Hilti Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Soybakış, yetenekli çalışanlarını META Bölgesi (Ortadoğu, Türkiye ve Afrika) içindeki diğer Hilti organizasyonlarında görevlendirdiklerini vurguladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER