Anasayfa >

Diğer Haberler >

Mimarlar Odası Genel Başkanı Muhcu, Torba Yasa'yı eleştirdi!

Mimarlar Odası Genel Başkanı Muhcu, Torba Yasa'yı eleştirdi!

06 Mart 2015 Cuma, 17:22:49
Mimarlar Odası Genel Başkanı Muhcu, Torba Yasayı eleştirdi!
Türkiye Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Gaziantep'te katıldığı toplantıda TMMOB kanununun da aralarında yer aldığı 24 kanunda değişiklik yapılan Torba Yasa'yı eleştirdi...

Eyüp Muhcu, odanın Gaziantep Şubesi tarafından bir otelde düzenlediği toplantıya katıldı. Muhcu, vatandaşların aleyhine hükümlerin yer aldığını savunduğu Torba Yasayı eleştirdi. Eyüp Muhcu, şöyle konuştu:
"Bir Torba Yasa Türkiye’nin gündemine getirildi ve odamızın görüşü istendi. Bu torba yasayla ilgili kapsamlı bir rapor hazırladık ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ilettik. Bu Torba yasa içerisinde TMMOB ve meslek odalarıyla bu kentsel dönüşüm üzerinden bir hesaplaşmanın tamamlanmak istendiğini anlıyoruz. Bu bizim mücadelemiz bunu kararlılıkla sürdüreceğiz, ancak Torba yasanın esası bu değildir. Torba yasada yurttaşın barınma haklarını, çevre haklarını, insan haklarını ortadan kaldıran, gasp eden çok ağır hükümler bulunmaktadır. Kentlerin kamusal alanların yaşam değerlerinin yağmalanmasını bir an önce gerçekleştirmek için yeni bir takım kararlar alınmaktadır."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER