Anasayfa >

Diğer Haberler >

Arsa sahibi yüzde 50 payı hakaret sayıyor!

Arsa sahibi yüzde 50 payı hakaret sayıyor!

03 Mart 2015 Salı, 10:15:11
Arsa sahibi yüzde 50 payı hakaret sayıyor!
Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Egesel, İstanbul’daki kat karşılığı oranlarının yüzde 80’e ulaştığını işaret ederek, “Bu arsa fiyatlarıyla düşük gelir grubuna konut geliştirmek zor” dedi.

İstanbul’da konut projeleri geliştirmek isteyen müteahhitlere arsa sahiplerinin kat karşılığı istekleri yüzde 80’e ulaştı. Esenyurt’ta 1424 dairelik Hep İstanbul projesini hayata geçiren Tekfen emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, mevcut projedeki gibi orta – üst gelir durumuna yönelik projeler yapmak istediklerini belirterek “Ancak arsa sahiplerinin beklentisi yüzde 80’e kadar ulaştı. Yüzde 50’nin altını herkes hakaret sayıyor. İnsanlar kafalarındaki projeyi satmaya çalışıyorlar. Bu arsa fiyatlarıyla konut geliştirmek düşük gelir grubuna proje geliştirmeyi zorlaştırıyor” diye konuştu. Şimdiye kadar A sınıfı ofis projeleri geliştirdiklerini söyleyen Egesel, gerçek potansiyelin artık orta-üst gelir düzeyi olduğunu söyledi.

  

Hedefimiz ilk kez konut alacaklar

Ömer Egesel “Lüks konuta yönelik proje geliştirince satmaya yönelik bir zorunluluk oluyor. Ancak orta üst gelirlinin belli bir konut ihtiyacı var. Yaptığımız ankette satın alanların yarısı ilk evlerini aldıklarını söylüyorlar.  Biz bugüne kadar konut almamış bir grubu harekete geçirmek istiyoruz” dedi.

 

Tekfen Hep İstanbul foto galeri için tıklayınız!

 

Yabancı artık tapu soruyor.

Esenyurt’ta daha önce imar kaosu nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını işaret eden Egesel, “Bu durum ortadan kalkınca satışlarda hızlandı. Yabancılar artık akıllandı.  Satın almak için bitmiş ve tapusu olan evlere bakıyorlar. İstanbul’da 100 bin dolara ev bulabilmek onlar için çok iyi” dedi.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER