Anasayfa >

Diğer Haberler >

3.Köprü ile “Tır” trafiği tarih olacak!

3.Köprü ile “Tır” trafiği tarih olacak!

18 Şubat 2015 Çarşamba, 13:27:11
3.Köprü  ile “Tır” trafiği tarih olacak!
Topbaş: "İstanbul 15 milyon nüfus ile devlet ölçeğinde. Günlük hareketlilik var. Uluslararası geçiş noktası olması nedeniyle trafik baskısı var. 3. Köprünün açıldığı zaman inşallah bu tırlar ağır vasıtalar günde 40 bin civarında artık İstanbul merkezinde olamayacaklar" dedi...İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlara kar yağışı uyarısında bulundu.
Topbaş: "İstanbul 15 milyon nüfus ile devlet ölçeğinde. Günlük hareketlilik var. Uluslararası geçiş noktası olması nedeniyle trafik baskısı var. 3. Köprünün açıldığı zaman inşallah bu tırlar ağır vasıtalar günde 40 bin civarında artık İstanbul merkezinde olamayacaklar. Dün 850 civarında kaza ortaya çıktı. Valiliğimiz önemli destek veriyor. Atatürk Havalimanı'ndaki çalışmalar da destek veriyoruz. 15 bin ton tuz atıldı. Bu güne kadar bu ölçekte tuz atılmamıştı" şeklinde konuştu.


Hayatın normale dönmesi için vatandaşların da çalışmalara destek olması gerektiğini anlatan Topbaş, şunları söyledi "Bu durumları biraz teyakkuz durumu, olağanüstü hal diye değerlendirmek lazım. Yurttaşlarımız da hassasiyet gösterirlerse biz daha başarılı hizmet veririz. Umarız . Bundan sonraki saatlerde kar yağışı çok daha fazla sıkıntı yaşatmadan mevsim güzelliğin İstanbullulara tattırır. Bir taraftan barajlarımız yüzde 95 üzerinde olduğunu ifade etmek isterim. Bazı noktalarda baraj kapaklarını açmak zorunda kaldık"

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER