Anasayfa >

Diğer Haberler >

Körfez Geçiş Köprüsü 'nün çoğu bitti azı kaldı!

Körfez Geçiş Köprüsü 'nün çoğu bitti azı kaldı!

13 Şubat 2015 Cuma, 14:22:08
Körfez Geçiş Köprüsü nün çoğu bitti azı kaldı!
Körfez Geçiş Köprüsü’nün çoğu bitti azı kaldı. Tamamlandığında dünyanın en büyük dördüncü asma köprüsü olma özelliği taşıyan Körfez Geçiş Köprüsü’nde kılavuz kabloların çekimi tamamlanarak iki yaka birleşmiş oldu...

Gebze Orhangazi İzmir projesinin en önemli parçası olan Körfez Geçiş Köprüsü’nde çalışmalar hızla sürüyor. 254 metre yüksekliğe sahip olan Körfez Geçiş Köprüsü 1.1 milyar dolar yatırım değeriyle hayata geçiriliyor.

 

 

2014 sonunda kulelerinin montaj işlemleri yapılan Körfez Geçiş Köprüsü ‘nde 2 bin 682 metre uzunluğundaki kılavuz kabloların çekimi de tamamlandı. Böylelikle köprü iki yakayı birleştirmiş oldu.

 

 

 

Körfez Geçiş Köprüsü son görüntüleri için tıklayınız!

 

 

Kısa sürede ulaşım

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü 3 gidiş ve 3 dönüş olmak üzere 6 şeritten meydana geliyor. Ayrıca köprüde bir hizmet şeridi de bulunuyor. Dünyanın en büyük 4. Asma Köprüsü olma özelliği taşıyan Körfez Geçiş Köprüsü ’yle İstanbul İzmir arası 3,5 saate, Gebze Orhangazi arası ise 20 dakikaya inerek kısa sürede ulaşım sağlanacak.

 

 

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü tamamlandığında Körfez geçiş süresi ise 6 dakikaya inecek. Şuan ise feribotla gidildiğinde 1 saat, körfezi dolaşarak ise 70 dakika da ulaşım sağlanıyor. Körfez Geçiş Köprüsü 'nün yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

 

 

Pınar Bayrakdar / htemlak.com

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER