Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fikirtepelilerden kentsel dönüşüm eylemi!

Fikirtepelilerden kentsel dönüşüm eylemi!

02 Şubat 2015 Pazartesi, 17:25:08
Fikirtepelilerden kentsel dönüşüm eylemi!
Beşiktaş'taki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasının önünde, Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm projesi ile ilgili eylem düzenlendi. Firmalarla aralarında anlaşmazlık çıkan bazı arsa sahipleri, konuyla ilgili müdürlüğe dilekçe verdi...

Fikirtepe'de 4 yıl önce başlayan kentsel dönüşüm projesinde müteahhit firma ile bazı yer sahipleri arasında sıkıntılar yaşandı. Anlaşmazlık yaşayan Fikirtepeliler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde toplandı. Burada slogan atan ve döviz taşıyan eylemciler adına bazı avukatlar binadaki yetkililerle görüştü.

Dilekçeyi veren Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "3-4 yıl önce başlayan Fikirtepe dönüşüm sürecinde insanlar sözleşme içeriğini okuyup anlayamadan imza atmak zorunda kalmıştır. Bugün geldiğimiz noktada plan notları 6 kez değişmiş durumda. Birçok verilen haklar geri alınmış durumda. Bunlar yüksekliktir, yollardır, katlarla ilgilidir. Bunlar vatandaşın aleyhine olan değişikliklerdir. Bugün bunun haricinde verilen emsal değerlerinin ciddi manada değiştirildiğini gözlemliyoruz. Fikirtepe'de emsal artırımı adil ve yapıcı uygulanmalı. Problem değil çözüm istiyoruz. Gerekirse Ankara'da da eylem yapmayı planlıyoruz."

Açıklamanın ardından eylemciler olaysız dağıldı. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER