Anasayfa >

Diğer Haberler >

TAV'ın işlettiği Enfidha Havalimanı'nda kargo uçuşları başladı!

TAV'ın işlettiği Enfidha Havalimanı'nda kargo uçuşları başladı!

23 Ocak 2015 Cuma, 11:26:02
TAVın işlettiği Enfidha Havalimanında kargo uçuşları başladı!
TAV Holding şirketlerinden TAV Tunisie tarafından Tunus'ta işletilen Enfidha-Hammamet Havalimanı'nda, Köln ve Valetta şehirlerine karşılıklı kargo seferleri başladı...

TAV açıklamasına göre, havalimanı işletmeciliğinde Türkiye'nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları bünyesinde yer alan TAV Tunisie, UPS-Express Lojistik'in kargo uçuşlarına ev sahipliği yapmaya başladı. Enfidha-Hammamet Havalimanı ile Köln (Almanya) ve Valetta (Malta) arasında haftada beş kere düzenlenecek olan seferlerin günlük uçuş kapasitesi ise 20 ton olacak.

TAV Afrika'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Haluk Bilgi konuya ilişkin değerlendirmesinde, "TAV Tunisie olarak, Enfidha-Hammamet Havalimanı'nda stratejik konumu ve modern ekipman ve tesisleriyle Tunus ekonomisinin gelişimine katkıda bulunacak UPS-Express Lojistik ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bununla birlikte, Tunus ticaret borsasının tanıtımına yardımcı olmak ve Tunus'u uluslararası düzeyde önemli bir ticari merkez haline getirmek için her türlü imkânı ve tesisi seferber ederek çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.


"Ortaklığımız Tunus ekonomisi için değerli bir hazine haline gelecektir"


UPS-Express Lojistik İcra Kurulu Başkanı Anis Riahi ise "Tunuslu işletmecilerin hızlı teslimat taleplerini karşılamayı ve ticari ve rekabet anlamında gelişmeleri için kendilerine katkıda bulunmayı umuyoruz. Lojistik sektöründe dünya lideri olan UPS ile ortaklığımız, ürünlerini tüm dünyaya en kısa sürede ve en iyi koşullarda ulaştırarak Tunus ekonomisi için değerli bir hazine haline gelecektir" değerlendirmesini yaptı.

Enfidha-Hammamet Havalimanı, 3bin 500 metrekare kapasiteyi aşan modern soğuk depolama ve radyoaktif odaları, X-ray cihazları ve uluslararası standartlara uygun diğer tüm ekipmanları ve çoğunlukla ihracat odaklı çalışan sanayi ve tarım merkezlerine yakınlığı ve kolay ulaşılabilmesi avantajına sahip. Havalimanında bulunan kargo terminali de hem ithalat hem de ihracat için her türlü mal ve ürüne ev sahipliği yapabilecek.

UPS-Express Lojistik, ilk kargo uçuşunu 12 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirdi. Şirket, Enfidha-Hammamet ile Almanya'da Köln ve Malta'da Valetta şehirleri arasında haftada beş kez karşılıklı seferler düzenleyecek.

TAV Havalimanları Holding'in iştiraki olan TAV Tunisie, Enfidha-Hammamet ve Monastir Habib Bourguiba havalimanlarında 2014 yılında 3,3 milyondan fazla yolcuya ve 26 bin 763 sefere ev sahipliği yaptı.  AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER