Anasayfa >

Diğer Haberler >

Beyoğlu Belediyesi vatandaşla iletişimi mahallede kuruyor!

Beyoğlu Belediyesi vatandaşla iletişimi mahallede kuruyor!

15 Ocak 2015 Perşembe, 14:02:56
Beyoğlu Belediyesi vatandaşla iletişimi mahallede kuruyor!
2014 seçimlerinden sonra Beyoğlu Belediyesi’nin her hafta 15 mahallede yapmaya başladığı halk meclisi toplantıları,1,5 yıldır Belediyede binasında gerçekleştirilen toplantıya olan ilgiyi azalttı.

Beyoğlu Belediyesi, halkın sorunlarını dinlemek ve çözüm bulmak için halkın ayağına gidince Belediye’de yapılan toplantılar sakin geçmeye başladı. 2014 seçimlerinden sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın talimatıyla başlayan ve her haftada 15 noktada düzenlenen,  ilçenin nabzını tutan halk meclisleri, bizzat bu bölgelerde yaşayan ve halkın yakından tanıdığı meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Halk Meclisleri’nde Beyoğlu’nun yaşadığı sorunlar, ilçede yapılan projeler gibi birçok konu ele alınıyor.     

Sorumlu olduğu mahalleyi yakından tanıyan ve bilen meclis üyeleri, vatandaşın sorun ve taleplerine anında cevap verirken bu uygulama kısa sürede halkın büyük beğenisini kazandı. Halkın büyük çoğunluğunun mahallelerinde yapılan halk meclislerini seçmesi, 1,5 senedir Beyoğlu Belediyesi İMP Binası’nda gerçekleştirilen Halk Meclisi’ni etkiledi. Daha önceleri oldukça kalabalık geçen halk meclisleri artık az sayıda vatandaşın katılımına sahne oluyor.

Halk meclislerinde vatandaşlar, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a sıkıntılarını ve taleplerini bizzat aktarıyor. Diğer yandan bazı ilçe sakinleri başkandan, gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi alıp, yapılan hizmetlere ve çalışmalara teşekkürlerini iletiyor.

 

 

 

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER