Anasayfa >

Diğer Haberler >

3.Köprü en son görüntüleri!

3.Köprü en son görüntüleri!

05 Ocak 2015 Pazartesi, 17:32:39
3.Köprü en son görüntüleri!
4,5 milyar TL yatırımla hayata geçirilen 3.Köprü inşaatı tam gaz ilerliyor. İşte 2015 yılında hizmete açılması planlanan 3.Köprü en son görüntüleri…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


1973 yılında faaliyete geçen Boğaziçi Köprüsü ve 1988 yılında tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sonra İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. Köprü, ilklerin köprüsü olarak adlandırılıyor.


4,5 milyar TL yatırımla hayata geçirilen 3. Boğaz Köprüsü üzerinden 8 şeritli karayolu ve 2 şeritli tren yolu aynı seviyede geçecek. Gerek estetik gerekse teknik özellikleriyle dünyanın sayılı köprüleri arasında yer alacak.
 
Dünyanın en geniş köprüsü
İlklerin köprüsü olacak 3. Boğaz Köprüsü, 59 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş, 1408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliği taşıyan 3.Köprü,  yine 322 metreyi aşan yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü ünvanını taşıyor.
 

Marmaray’la entegre olacak
2013 yılında yapımına başlanan ve 2015 yılında tamamlanması hedeflenen 3. Boğaz Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Odayeri – Paşaköy kesiminde yer alıyor. Köprü üzerindeki raylı sistem, Edirne’den İzmit’e kadar yolcu taşıyacak. Marmaray ve İstanbul Metrosu ile entegre edilecek raylı sistemle Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve yeni yapılacak 3. Havalimanı da birbirine bağlanacak.

Şimdi gelin 3.Köprü inşaatının en son görüntülerine bir göz atalım…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER