Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fikirtepe'ye dönüşüm 5 yıl sonra geldi!

Fikirtepe'ye dönüşüm 5 yıl sonra geldi!

16 Aralık 2014 Salı, 13:50:13
Fikirtepeye dönüşüm 5 yıl sonra geldi!
Fikirtepe’de dönüşüm başladı.İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesi olmasına rağmen,5 yıla yakın süredir somut adımın atılamadığı bölgede ruhsat almaya başlayan inşaat şirketleri, projelerinin temellerini atmaya başladı.

1.5 milyon metrekarelik dev alan üzerinde hayata geçirilecek yaklaşık 64 projede 50-60 bin konutun bulunacağı yeni Fikirtepe’de temeli atan ilk firma Teknik Yapı oldu.Kat irtifakını kuran şirket bu kapsamda 617 rezidans daire ve 5 ticari üniteden oluşan Concord İstanbul adlı projesinin ilk etabının temelini attı.

 

1200 TON DEMİR KULLANILACAK

 

İlk etabı oluşturan 617 dairenin yüzde 76’sının satışının gerçekleştiğini açıklayan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Fikirtepe’yi afet yasası kapsamına alarak önemli avantajlar sağladığını söyledi. Umut Durbakayım,Concord İstanbul’un yüzde 1 KDV ile satılacağını, aynı zamanda vergi ve harç muafiyeti de uygulanacağını belirtti.Concord İstanbul’un ilk etabı için 60 bin metreküp beton döküleceğini belirten Umut Durbakayım,bunun dörtte birinin sadece temel için kullanılacağını belirtti.Durbakayım,Concord İstanbul’un ilk etabı için yaklaşık bin 200 ton demir kullanacaklarını öngördü.

 

PROJE İKİ ETAPTA 1175 DAİREDEN OLUŞACAK

 

Teknik Yapı, toplamda 1175 rezidans daireden oluşan Concord İstanbul projesinin ilk etabını oluşturan 617 dairenin yüzde 76’sının satışını gerçekleştirdiğini duyurdu. Homeofis ve ticari birimlerden oluşan karma projede, ağırlıkta 1+1 olmak üzere stüdyo, 2+1 ve 3+1 tipi daireler yer alıyor. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yer alacağı projedeki otopark alanının tamamı kapalı olacak. Sauna, fitness,kafeterya gibi sosyal alanların yer alacağı projede temel ihtiyaçların karşılanması için de 5 adet ticari ünite yapılacak.

 

BAKANLIK TANHIZLANIN UYARISI GELMİŞTİ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 60 yapı adasının bulunduğu bölgede 20 adada birden fazla müteahhitin bulunduğunu saptamış, dönüşümü hızlandırmak için bu firmalara ‘aranızda anlaşın’ çağrısı yapmıştı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER