Anasayfa >

Diğer Haberler >

Attan bir kez düştük ağrımız var ama bir daha düşmeyiz!

Attan bir kez düştük ağrımız var ama bir daha düşmeyiz!

12 Aralık 2014 Cuma, 15:07:50
Attan bir kez düştük ağrımız var ama bir daha düşmeyiz!
Fikirtepe kentsel dönüşüme Yenitepe Kadıköy projesi ile giren Nuhoğlu İnşaat 2,5 yıllık sancılı bekleyişten sonra ruhsatı eline aldı. Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Attan bir kere düştük ağrımız var ama o attan bir daha düşmeyiz” dedi…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ

Fikirtepe kentsel dönüşüme Yenitepe Kadıköy projesi ile giren Nuhoğlu İnşaat 2,5 yıllık sancılı bekleyişten sonra ruhsatı eline aldı. 2 adadan oluşan Yenitepe Kadıköy projesinin ilk ada ruhsatı çıktı ikinci adanın ruhsatı ise bakanlıkta onay bekliyor.


Ay sonu temel atılacak
Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Birinci adanın kazı çalışmaları başladı. Bu ay sonu temel atılacak. İkinci adanın ruhsatı ise şu an bakanlıkta onay bekliyor. İkinci ada çalışmalarına da başlayacağız” dedi.  


2,5 yıldır her ay 500 TL kira ödüyoruz
Yenitepe Kadıköy projesinde resmi satışların başladığına dikkat çeken Nuhoğlu, “Satışlarımız başladı. 24 ay içinde de projeyi tamamlamak istiyoruz. Çünkü çok ciddi maddi kayıp var. Fikirtepe’de plan iptal olduğunda, belirsizlikler devam ettiğinde bile biz hak sahiplerine kira yardımı yapmaya devam ettik. Böyle de olması gerekir. 2,5 yıldır ruhsat bekliyoruz. Her ay ortalama 500-600 TL hak sahiplerine kira veriyoruz” diye konuştu.


Attan bir kez düştük ağrımız var ama o attan bir kez daha düşmeyiz
Fikirtepe’nin Nuhoğlu için büyük bir tecrübe olduğuna dikkat çeken Ali Nuhoğlu, “Dönüşüm müteahhitleri olmamız lazım. Biz bu anlamda Fikirtepe’de çok ciddi tecrübe edindik. Attan düştük, acımız, ağrımız var ama o attan bir daha düşmeyiz” ifadesinde bulundu.


60 adadan sadece 5’inin ruhsatı var
Fikirtepe’de 60 adada yürütülen kentsel dönüşüm projelerinden sadece 5’inin ruhsatı olduğunu vurgulayan Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe’de toplam 60 ada var. Bu 60 adadan sadece 5’inin ruhsatı var. Bunlardan biri de bizim adamız. 5 firmanın ruhsatı da bakanlıkta onay sürecinde” dedi.


Ya çekilin ya anlaşın
Fikirtepe’de sürecin hızlanmasında şirketlerin tecrübesinin ve sermaye gücünün de çok etkili olduğunu söyleyen Nuhoğlu, “Fikirtepe’de sürecin hızlanmasında şirketlerin tecrübesi ve sermaye gücü de çok önemli. Anlaşma yaptığı halde yavaş giden firmalar var. Ya da daha yüzde 50 anlaşma sağlamamış firmalar var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı süreci hızlandırmak için bu firmaları uyarıyor. Özellikle yüzde 50-60’ın altında anlaşma sağlamış  firmalara ya çekilin ya da anlaşın diyor” ifadesinde bulundu.


Projelerin çoğu satış kaygısıyla yapılıyor
Fikirtepe’deki projelerin çoğunun ticari projeler olduğunu belirten Nuhoğlu, “Fikirtepe’de özellikle büyük metrekareli daireler talep görüyor. Fakat burada kutu kutu daireler yapılıyor. Firmalar satış kaygısı ile proje üretiyor” şeklinde konuştu.


5 bin 500 TL’nin altında proje üretmek mümkün değil
Fikirtepe’nin Türkiye’nin yüz akı olacağını iddia eden Nuhoğlu, “ Fikirtepe Kadıköy’ün merkezindeki bu alanda en çok tercih edilecek lokasyon olacak. Fikirtepe Türkiye’nin yüz akı olacak. Şu an satışa çıkan projelere ciddi talep var.  Bölgede ortalama metrekare fiyatı 6-7 bin TL.  Bu rakam önümüzdeki süreçte artara devam edecek. Zaten Fikirtepe’de iyi bir projenin minimum maliyeti 5 bin 500 TL. Bunun altına düşmesi mümkün değil” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER