Anasayfa >

Diğer Haberler >

Sinpaş 5 yılın konut lideri! 5 yılda 12 bin konut sattı!

Sinpaş 5 yılın konut lideri! 5 yılda 12 bin konut sattı!

11 Aralık 2014 Perşembe, 13:33:25
 Sinpaş 5 yılın konut lideri! 5 yılda 12 bin  konut sattı!
5 yılda 7 milyar TL değerinde 12 bin konut satışı gerçekleştiren Sinpaş, 5 yılın konut lideri oldu.

Sinpaş, 40. yılında Ankara projelerindeki son durumu ve yeni hedeflerini açıkladı. Sinpaş'ın sektörde istikrarlı gelişimle sağlanan kalite ve güveni temsil ettiğini belirten Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, 2014 yılında 1.2 milyar TL değerinde 2 bin 500'ün üzerinde konut satışı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Ankara'daki projeleriyle büyümeye devam eden Sinpaş, 2014 yılıyla ilgili son verileri ve 2015 beklentilerini Ankara'da düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı. Sinpaş Yapı ve Sinpaş GYO'nun birlikte gerçekleştirdiği toplantıya Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, Sinpaş Holding iştiraki Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik ve Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer katıldı.

"5 YILDA 7 MİLYAR DEĞERİNDE 12 BİN KONUTLA ÖZEL SEKTÖRÜN LİDERİ OLDUK"
Basın toplantısında konuşan Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, bu yıl hedeflerin üzerinde 1.2 milyar TL değerinde konut satışı gerçekleştirdiklerini söyledi. Ankara'daki Altınoran ve İncek projelerinin bu büyümede büyük payı olduğunu vurgulayan Çelik, son 5 yıla bakıldığında 12 bin konut satışıyla 7 milyar TL'yi aşan satış cirosuna ulaştıklarını, bunun Sinpaş'ı özel sektörde konut geliştiren şirketler arasında liderliğe taşıdığını söyledi. Sinpaş'ın temellerinin 1974'te Ankara'da atıldığını, başkentin grubun doğduğu ve geliştiği şehir olduğunu anlatan Çelik, Sinpaş'ın 40 yıllık yolculuğunun kalite ve güvenirlik yolculuğu olduğunu belirterek şunları söyledi:
"Yola koyulduğumuz yerde başkentin konut ve sosyal yaşamına değer katan büyük projeler geliştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Konut sektöründe istikrarlı gelişimle güvenin sembolüyüz. Bunun arkasında çok önemli bir tasarım ve üretim gücü var. Projelerimizin tasarımı 1.5-2 yılı buluyor. Tüm detaylarıyla ince eleyip sıkı dokuyoruz. Ardından üretim için de 2.5-3 yıllık bir süremiz var. 40 yıldan beri inşaatlarımızda en kaliteli hammaddeyi kullanarak, en ileri mühendislik teknikleriyle en güvenilir binaları inşa ediyoruz. Bunu işçisiyle, mühendisiyle, statik danışmanıyla büyük bir üretim ordusu başarıyor. Örneğin Altınoran'da bugün 4 bin kişi çalışıyor. Burada farklı tipte konutları, home-office'i, yalısı, kulesi, kayak pisti, teleferiği, meydanı, skywalk'ı, alışveriş alanları ile müthiş bir çeşitlilik var. Öne çıkan özelliğimiz, sunduğumuz binaların ve sosyal alanların çeşitliliği, yeşil ve maviyle iç içe doğaya saygılı biçimde geliştirdiğimiz özgün konseptlerimiz ve girdiğimiz bölgeye kattığımız değerdir."

"ALTIN ORAN 40 YILLIK BİRİMİN ULAŞTIĞI YENİ ZİRVEYİ TEMSİL EDİYOR"
Sinpaş Holding iştiraki Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik ise, Türkiye'nin temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran'ın Türkiye'de ilk olan detaylarını anlattı. Çelik, "Altınoran, 40 yıllık birikimimizin tasarımıyla, üretimiyle, çeşitliliğiyle, sunduğu sosyal imkanlarla ulaştığı yeni bir zirveyi temsil ediyor" ifadelerini kullandı.


Altınoran'ın toplam 1 milyon 850 bin metrekarelik alana sahip olduğunu belirten Mahmut Sefa Çelik, "Altınoran'da 640 bin metrekarelik peyzaj alanı bulunmakta. Proje kapsamında rekreasyon alanımıza 100 bin ağaç dikerek Çankaya'ya yeni bir oksijen kaynağı da kazandırıyoruz. Altınoran projesinde toplam 2 bin 647 konut yer alıyor. Proje alanımız içerisinde yeni konseptlerle yeni yaşam alanları geliştirmeye devam edeceğiz. Sinpaş olarak sadece konut değil, şehre değer katan sosyal alanlar üretme felsefemizi de en üst seviyede sürdürüyoruz. Türkiye'nin en büyük temalı yaşam projesi Altınoran, aynı zamanda en fazla sosyal donatıyı bünyesinde taşıyan proje olma özelliğine de sahip. Başka hiçbir projede kordon boyu yürüyüş yollarını, kanalları, köprüleri, gölleri, alışveriş alanlarını, rekreasyon alanını, kayak merkezini, buz pateni pistini, teleferiği vb. bir arada göremezsiniz. Ankaralılara yılın dört mevsimi kayak yapabilecekleri bir Kayak Vadisi sunuyoruz. Profesyonel ve amatör pistleri, teleferiğiyle tüm Ankaralılara hizmet edecek. Skywalk ile tıpkı Grand Canyon'daki gibi gökyüzünde yürüme deneyiminin heyecanlı ve güvenli yolunu da Altınoran'da hayata geçireceğiz. Yüzyıl Meydanı, meydanı çevreleyen 2 home office kulesi, Agora AVM'si, yürüyüş yolları, köprüleri, kanalları ve gölet alanı ile Altınoran, Ankara'nın yeni bir merkezi, yeni bir ikonu olacak. Sinpaş'ın güvenli ve nitelikli üretimle özdeşleşen adını, Ankara'nın beklenti ve ihtiyaçlarıyla bütünleştiriyoruz. Ayrıca proje alanımız içerisinde farklı konseptte yeni yaşam alanları geliştirmeye devam edeceğiz. Gelecek yıl da ivmemizi hiç kaybetmeden 2014'teki hızımızla devam etmeyi planlıyoruz. 2015 yılı ikinci çeyreği itibariyle Ankara Oran'da yeni projelerimizin lansmanları olacak. Muhtemelen sizler ile birlikte projelerimizin lansmanı için 2015'in ilk aylarında yine burada bir araya geleceğiz" dedi.

"YAŞAMA DEĞER KATAN PROJELER İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, toplu konut üreten firmaların sadece bina, inşaat ve üretim kalemlerini hesapladıklarını, yaşam değeri geliştirmediklerini belirterek, "Sinpaş olarak biz yaşam değeri katan projeler için çalışıyoruz, her projemizin birbirinden farklı detaylar ile donatılmasına özen gösteriyoruz. Özgün projeler yaratmak üzere kendimizle yarışıyoruz. Fark yaratan projeler geliştirmek bizim DNA'mızda var. Henüz keşfedilmemiş yerlerde proje geliştirerek, şehrin sorunlu alanlarının değişimini sağlama misyonunu üstlendik. Bu misyonla sektörde öncüyüz" diye konuştu.


Seba Gacemer, Çekmeköy ve Halkalı projeleri ile bölgedeki değişimi anlatarak, "Yıllar önce Çekmeköy pek çok kişi tarafından tanınmayan bir bölgeyken, Bağdat Caddesi'nde yaşayanlar Aqua City projemize taşındı. O yıllarda bölgede yatırım yapan ilk markaydık, şimdi Çekmeköy neredeyse başlı başına bir şehir haline geldi. Halkalı'da da sektöre öncülük ettik, halka arz dönemimizde 4 bin konutluk bir proje geliştireceğimizi söylediğimizde analistler, yerli ve yabancı yatırımcılar, akademisyenler şaşırdı. Ancak, Bosphorus City proje lansmanı ilk hafta satışları burada başarılı olacağımızı gösterdi. Bölge kısa sürede Atakent kimliğini kazandı ve sektörde bir çok firma peşimizden yaşam alanları geliştirdi" ifadelerini kullandı.

"İNCEK PROJESİ, ANKARALILARIN ÖZLEMLERİ, BEKLENTİLERİ ANALİZ EDEREK GERÇEKLEŞTİRİLDİ"
Gacemer, İncek projelerinin gelişimini ve yeni hedefleriyle ilgili olarak, "İncek projemizde Ankaralıların temalı projelere dönük beklentilerini ve özlemlerini iyi analiz ederek bugünkü başarımıza ulaştık. Kısa sürede konsept yaklaşımımızın burada çok sevildiğini gördük. İlk satışa çıktığımız dönemde tüm villalarımızın ve 1+1'lerimizin satışını ilk hafta sonu tamamladık. Burada geniş su alanları ve sosyal yönden Ankara'ya yenilikler sunan donatılar geliştirdik. İncek'te Ankara'nın ilk plajlı bin 200 metrekarelik devasa yüzme havuzu ve Zen Kulübü başkente yenilik getiriyor. İncek'in yatırım değeri yüksek ve her geçen gün daha da değer kazandığını görüyoruz. Çocuklara sunduğu olanaklarıyla, rahat trafiğiyle, temiz havasıyla, konforlu konutlarıyla büyük beğeni topluyor. Doğayla iç içe şehrin tüm olanaklarından faydalanabilmek Ankaralıların, İnceklilerin bir avantajı" ifadelerini kullandı.

RAKAMLARLA SİNPAŞ
Seba Gacemer, Sinpaş GYO konut satış sayılarını ve değerlerini de açıkladı. Gacemer, şirketin halka arz edildiği tarihten bugüne kadar 35 milyar değerinde 8 bin 763 konutun, 2014 yılında ise 860 milyon TL değerinde bin 830 konutun satışa sunulduğunu belirtti. Gacemer, 2014 -2015 yılında 2.3 milyar TL değerinde 4 bin 435 konutun satışa sunulmasını planladıklarını söyleyerek, şirketin 2014 hedefinin 700 milyon lire ciro ve bin 400 konut satışı olduğunu belirtti.


Gacemer, "2015 yılının ilk 6 ayında Ankara'da Çankaya ve GOP projelerini satışa sunmayı planlıyoruz" dedi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER