Anasayfa >

Diğer Haberler >

3.Köprü ‘ye “KILAVUZ” geliyor!

3.Köprü ‘ye “KILAVUZ” geliyor!

10 Aralık 2014 Çarşamba, 09:40:15
3.Köprü ‘ye “KILAVUZ” geliyor!
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Sarıyer Garipçe’de, 3.Köprü ayağına Kaptan Lütfü Berk Kılavuzluk İstasyonu Mendirek ve Rıhtım inşaatına start verdi…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü, Sarıyer Garipçe Mevkii, 3.Köprü ayağına Kaptan Lütfü Berk Kılavuzluk İstasyonu Mendirek ve Rıhtım projesi yapacak.

 

3.Köprü ayağında kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında bulunan alanda yapılması planlanan Kaptan Lütfü Berk Kılavuzluk İstasyonu Mendirek ve Rıhtım projesi İmpo İmar Planlama Mühendisliği tarafından inşa edilecek.

 

Emniyet Müdürlüğü işletecek

İşletmesi Kıyı Emniyet Müdürlüğüne ait olan proje kapsamında ayrıca bir de Garipçe köyü barınma yeri de yapılacak. Yapılacak olan proje ile hem dalgaların kıyı yapılarına verebilecek zararın önüne geçilmesi hem de can, mal ve çevre emniyetini sağlayan bot-römorkörlerin barınma ihtiyacı sağlanması hedefleniyor.

10 BOT KAPASİTELİ

Maksimum 10 bot kapasiteye sahip olan Kaptan Lütfi Berk Kılavuzluk İstasyonu Mendirek ve Rıhtım projesi büyüklükleri 50 ile 90 metre arasında değişiklik gösteren botlara hizmet verecek.

 

 

 

35 YIL HİZMET VERECEK

35 yıl boyuncu faaliyet göstermesi öngörülen proje Garipçe köyüne 1 kilometre, Sarıyer ilçesine 10 kilometre mesafede konumlanıyor.

 

Ödenek imkanları dahilinde yapılacak olan Kaptan Lütfi Berk Kılavuzluk İstasyonu Mendirek ve Rıhtım projenin teslim tarihi de ödeneklere bağlı olarak belirlenecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER