Anasayfa >

Dekorasyon >

Makro İnşaat Decovita’ya Yatırımcı Oldu

Makro İnşaat Decovita’ya Yatırımcı Oldu

13 Şubat 2017 Pazartesi, 13:54:06
 Makro İnşaat Decovita’ya Yatırımcı Oldu
Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, ithalatçı Decovita Seramik’e yatırımcı oldu. 2 yılda 10 milyon metrekare üretim yapmayı hedeflediklerini söyleyen Uyan, “yabancı marka kalitelidir” algısının değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek sanayide “millileşmeliyiz” çağrısında bulundu…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Başakşehir'de hayata geçirdiği konut projeleri ile dikkat çeken Makro İnşaat, Selman Öztürk ortaklığı ile , Decovita Seramik’e üretici oldu. İlk etapta yılık 4 milyon metrekare yer ve duvar seramiği üretmeyi hedeflediklerini beliren Decovita Seramik Kurucu Ortağı Ercan Uyan, 2 yıl içinde 10 milyon metrekare üretim yapmayı hedeflediklerini söyledi.


2016 yılında Bilecik Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 milyon avroluk yatırımla kurulan fabrikada yatırıma başladıklarını belirten Uyan, ikinci etap yatırımına da başlama kararı aldıklarını belitti.


600 KİŞİYE EKMEK KAPISI OLACAK
2.etapla 4 milyon metrekare olan kapalı alanı 10 milyon metrekareye çıkacaklarını vurgulayan Ercan Uyan, “Şu an da 160 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bunların 35 tanesini 13’ü yabancı olmak üzere  inovasyon ekibi oluşturuyor. İkinci etapla birlikte istihdam sayımız 270’e çıkacak. Üçüncü aşamada 22 milyon metrekareye ulaştığımızda istihdam sayımız da 600’e çıkacak” dedi.


HEDEF 150 MİLYON TL CİRO
2017’de 150 milyon TL ciro hedeflediklerini ifade eden Uyan, bunun 60 milyon TL’sini ihracattan beklediklerini söyledi. Yurtdışından ciddi talep aldıklarının altını çizen Uyan, “Özellikle Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ve Türkiye Cumhuriyetlerinden büyük talep var. Decovita markasını inşallah tüm dünyaya yayacağız” diye konuştu.


SANAYİDE MİLLİLEŞMELİYİZ
Sanayide ciddi ithalat yapıldığına dikkat çeken Uyan, millileşmemiz lazım dedi. Uyan, Sanayiden tekstile kadar milliyetçi olmamız lazım dedi.


YABANCI MARKA KALİTELİDİR ALGISINI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM
Yabancı marka kalitelidir algısının değişmesi lazım diyen Uyan, “Bazı yabancı markaların müşteri tarafında lüks algısı var. Bu algıyı değiştirmemiz lazım. Biz (Makro İnşaat) projelerimizde yerli markaları kullanıyoruz. Tepkiler de gayet güzel” diye konuştu.

 

76 ÜLKEDEN BİN 861 DESEN
2004 yılından bu yana dünyanın önde gelen şirketlerinin temsilciliğini kullanan ve kendi markasıyla yurtdışında da imal ettirdiği ürünleri Türkiye piyasasına sunan Decovita markası ithalatçı kimliğinden üretici kimliğine geçti. 76 ülkeden çıkarılan bin 861 çeşit doğal taşın seramik üzerinde hayat bulduğu Decovita’da ağırlıklı olarak doğal taş dokulu sırlı porselen seramik bulunuyor. Decovita Seramik’te metalik, tekstil, çimento, doğal taş ve altın dokusu gibi pek çok farklı seçenek sunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER