Anasayfa >

Dekorasyon >

İtalyan STOSA Türkiye Pazarına Girdi

İtalyan STOSA Türkiye Pazarına Girdi

30 Eylül 2016 Cuma, 17:21:03
İtalyan STOSA Türkiye Pazarına Girdi
İtalya kökenli mutfak markası Stosa, Aykar Grubu bünyesindeki Doruk Mekan Tasarım ortaklığıyla Türkiye pazarına girdi…

İtalyan mutfak markası Stosa Gucine, Türkiye pazarına girdi. Şirket Aykar Grubu bünyesindeki Doruk Mekan Tasarım ortaklığıyla ile artık Türkiye’de de faaliyet gösterecek.


Türkiye'nin geleceğine, ekonomisine ve pazarına güvendiklerini belirten Sani, "Hızla büyüyen bir inşaat sektörünüz var. Genç nüfusunuz çok fazla. Bundan dolayı Türkiye'ye yatırım yapma ve mağazalaşma kararı aldık." dedi.


Yeni dönemde uluslararası genişlemeyi hedeflediklerini belirten Sani, Türkiye bunun için önemli bir hedef, gelecekteki üretimin bir kısmını Türkiye’de yapacağız” diye konuştu.


Aykar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın da Türkiye'de inşaat yatırımları, kentsel dönüşüm projeleri ve mevcut yapı stokunun yenilenme sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini, bu sebeple mutfak mobilyası sektörünün geleceğini çok parlak gördüklerini söyledi.


Türkiye’ye ve ekonomimize güvenler Stosa markasını Türkiye’ye getirdik diyen Aydın, Başlangıç olarak 3,3 milyon liralık yatırımla İstanbul'da Avrupa yakasında Bakırköy ve Avcılar’da ilk iki şubemizin açılışını gerçekleştirdik." dedi.


Üçüncü mağazalarını ise 2017 yılında Anadolu Kakası’nda açmayı düşündüklerini bildiren Aydın, gerekli altyapıyı oluşturduktan sonra Türkiye genelinde öncelikle Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere birçok şehirde franchise yoluyla büyümeyi planladıklarını kaydetti.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER