Anasayfa >

Dekorasyon >

Braas’tan Yaz Konforuna Yönelik Akılcı Bir Ürün: Divoroll Clima Plus 2S!

Braas’tan Yaz Konforuna Yönelik Akılcı Bir Ürün: Divoroll Clima Plus 2S!

03 Temmuz 2015 Cuma, 11:51:21
Braas’tan Yaz Konforuna Yönelik Akılcı Bir Ürün: Divoroll Clima Plus 2S!
Braas Çatı Sistemleri’nin su yalıtımı ürün gamında bulunan ve çatı katlarında özellikle yaz konforunu artırmak için sunulan Divoroll Clima Plus S, Divoroll Clima Plus 2S olarak güçlendirildi.

Divoroll Clima Plus 2S; nefes alan, tam su sızdırmazlığı ve enerji tasarrufu sağlayan çok işlevli bir ürün. Ürünün 2S modeli, bini yerlerinde iki katmanlı yapışma, kaynaşma olanağı sağlıyor. Böylece enerji verimliliği açısından önemli bir kriter olan bini yerlerindeki hava geçirimsizliği daha da güvenli bir şekilde elde edilebiliyor. Divoroll Clima Plus 2S, yeni yapılan çatıların yanı sıra, enerji verimliliği artırılmak istenen çatı yenileme işlerinde de önemli bir çözüm olarak öne çıkıyor. Ürünün reflektif özelliği sayesinde güneşten gelen ısı yansıtılarak çatı katı ortam sıcaklığında Türkiye iklim koşullarına göre 4,6 C dereceye varan düşüşler sağlanabiliyor. Böylece özellikle soğutma masrafları azaltılarak enerji tasarrufu elde edilebiliyor.,

 

 

 

Tüm dünyada artan enerji maliyetleri ve çevre kirliliği ile ilgili kaygılar, enerji verimliliğini ve buna bağlı olarak yapının toplam enerji performansını inşaat sektöründeki önemli kavramlardan biri haline getiriyor. Braas Çatı Sistemleri ürün gamında, bir yapının enerji performansı açısından önemli bir bölümü olan çatının, enerji verimliliğini artırmak amacı ile yüksek performanslı birçok ürün bulunuyor. Braas’ ın bu amaçla geliştirdiği çözümlerden biri olan Divoroll Clima, kullanıcılarına bir su yalıtımından çok daha fazlasını sunuyor. Braas son olarak Divoroll Clima Plus S su yalıtımını Divoroll Clima Plus 2S olarak güçlendirdi. Ürünün 2S modeli, bini yerlerinde iki katmanlı yapışma, kaynaşma olanağı sağlıyor. Böylece enerji verimliliği açısından önemli bir kriter olan bini yerlerindeki hava geçirimsizliği daha da güvenli bir şekilde elde edilebiliyor.

 

 

Braas Çatı Sistemleri'nin Almanya'daki teknik merkezinde Türkiye’de uygulanan tipik Braas çatı kesitleri dikkate alınarak gerçekleştirilen ve Türkiye'nin çeşitli iklim bölgelerini kapsayan deneylere göre Divoroll Clima Plus 2S’in çatıya gelen ısıyı %83’e varan oranlarda yansıtarak, çatı katına iletilen enerjiyi %21’e varan oranlarda azaltabildiği gözlemlenmiştir. Divoroll Clima Plus 2S uygulanan yapıların çatı katı yaşam alanlarında, yaz mevsiminde 4,6 C dereceye varan sıcaklık düşüşleri sağlanabiliyor. Böylece tek bir ürün ile nispeten daha karmaşık çözümlerle ulaşılabilecek düzeyde enerji verimliliği artırılabiliyor ve özellikle yazın soğutma maliyetleri düşürülebiliyor. Divoroll Clima Plus 2S, yaz aylarında çatı katlarındaki konforlu yaşam süresini uzatıyor ve daha konforlu bir ortam elde edilmesine yardımcı oluyor.

 

 

Divoroll Clima Plus 2S ile hem çatıların enerji performansını arttırmak hem de enerji tüketiminin azaltılmasına ve çevrenin korunmasına yardımcı olmak mümkün. Braas' ın çatıların enerji performansını artırmaya yönelik olarak geliştirdiği güçlü su yalıtım ürünü Divoroll Clima Plus 2S, optimum gözenek boyutu sayesinde nefes alma özelliğine de sahip. Böylece ortamdaki nemin azaltılmasına, çatıda nem ve küflenmelerden dolayı çatı konstrüksiyonunda ortaya çıkabilecek olan yapısal bozuklukların önlenmesine de yardımcı oluyor.

 

 

Braas’ın son teknolojiyle ürettiği Divoroll Clima Plus 2S, oldukça pürüzsüz ve okside olmayan metal kaplı reflektif yüzeyi ile uzun ömürlü olup, üzerinde toz birikimine izin vermiyor. Kendinden yapışkanlı ikili bini yeri ile tam hava geçirimsizliği sağlayarak enerji verimliliğini yükseltiyor. Aynı anda birçok işlev gören bir çözüm olan Divoroll Clima Plus 2S, yeni çatılarda olduğu kadar, özellikle çatı yapısının komple değişim imkanı olmadığı çatı yenileme işlerinde de öne çıkıyor. Çatı yenilemelerinde sadece bir su yalıtımı değişimi ile kolay ve hızlı bir şekilde uygulama yapılarak çatı katının enerji verimliliğinde önemli faydalar sağlanabiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER