Anasayfa >

Dekorasyon >

Boya sanayicileri yeni yönetimini seçti!

Boya sanayicileri yeni yönetimini seçti!

12 Haziran 2015 Cuma, 10:53:14
Boya sanayicileri yeni yönetimini seçti!
Türk boya sektörünü temsil eden Boya Sanayicileri Derneği’nin (BOSAD), 7. Olağan Genel Kurul toplantısında gerçekleştirilen seçim sonucu Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ahmet Yiğitbaşı seçildi.

Yeni dönemde Başkan Vekilliklerini ise Hakan Fidan, M. Akın Akçalı ve Kenan Baytaş üstlendi. Önümüzdeki iki yıllık süreçte boya sektörüne liderlik edecek olan Ahmet Yiğitbaşı’nın ajandasında sektörel sorunların çözümüne yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi ilk sırada yer alıyor.

 

 

İç ve dış pazarlardaki büyüklüğü 3 milyar dolara ulaşan ve dünya boya pazarından yüzde 2 pay alan Türk boya ve hammaddeleri sektörü, Avrupa’nın en büyük 5’inci üreticisi konumunda bulunuyor. BOSAD, sektörden 80’e yakın kuruluşu çatısı altında toplayan üye profili ile yüksek bir mesleki temsil gücüne sahip. BOSAD üyelerinin oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Ahmet Yiğitbaşı, halen Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı olarak görev yapıyor. Yiğitbaşı, aynı zamanda Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı.

 

 

BOSAD’ın yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Yiğitbaşı (DYO), Altuğ Akbaş (Kalekim), M. Akın Akçalı (Akçalı), Kenan Baytaş (Merbolin), Ahmet Faik Bitlis (Polisan), Mustafa Deryal (Kardelen), R. Şükrü Ergün (Jotun), Hakan Fidan (Palet Kimya), Ersin Kayalar (Kayalar), Semih Kılıç (AkzoNobel), Levend Kokuludağ (Arkem), Tayfun Küçükoğlu (Betek), Erol Mizrahi (Polisan), Serdar Oran (DYO), Feridun Uzunyol (Eminiş).

 

 

BOSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, seçim sonrası yaptığı ilk açıklamada, bayrağı devraldığı Ahmet Faik Bitlis’e bugüne kadarki çalışmaları ve sektöre katkıları dolayısıyla teşekkür ederek şunları söyledi: “Türk boya sektörünün gerek ülkemiz gerekse uluslararası alandaki büyümesini sürdürmesi amacıyla yürütülen çalışmalara 2015-2017 yılı döneminde de devam edeceğiz. Sektörümüzün çözüm bekleyen sorunları karşısında adımlarımızı hızlandırmayı hedefliyoruz. Temel hammaddelerin üretimi, teknik ve yasal düzenlemeler ile AB entegrasyon süreci gibi başlıklar öncelikli gündem konularımız arasında yer alıyor.”

 

 

Doğu Avrupa, Rusya ve Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Kuzey Afrika çemberinde bölgenin en büyük boya üreticisi olan Türkiye’nin, uluslararası alandaki bilinirliğinin artırılmasına yönelik çalışmaların da süreceğini belirten Yiğitbaşı, geçtiğimiz aylarda BOSAD ve Artkim Fuarcılık çatısı altında birleşen “Paintistanbul Türkcoat Fuarı”’nın bu açıdan büyük önem taşıdığını ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER