Anasayfa >

Dekorasyon >

Seranit Porselen’den bir sanat eseri: Hera!

Seranit Porselen’den bir sanat eseri: Hera!

12 Mayıs 2015 Salı, 11:10:05
Seranit Porselen’den bir sanat eseri: Hera!
2015 yılı yeni seri ürünlerini satışa sunan Seranit Porselen yeni serisinde de yine doğanın eşsiz renk ve desenlerini şık tasarımlarıyla buluşturuyor. Hera ile mekânlara sanat eseri estetiği katıyor.

12 Mayıs 2015 / İstanbul - Şık tasarımları ile göz kamaştıran Seranit Porselen, Hera’da siyah ve kahverenginin karizmatik uyumunu gözler önüne seriyor.  Doğal sert damarların yarattığı güç duygusu, bir sanat eseri estetiği içinde Hera’da buluşuyor...

 

 

Seranit Grup

 

1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit Grup bugün, Eskişehir ve Bilecik’te bulunan fabrikalarında 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin bu alandaki toplam üretiminin yüzde 20’den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Bu alanda toplam üretiminin yüzde 40’ini ihraç eden Seranit Grup, porselen yer ve duvar karoları konusunda dünyada da ilk üç önemli oyuncu arasında yer alıyor. 2012 yılında ise, Serra Seramik markası ile seramik sektörüne iddialı bir giriş yapan Seranit Grup, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile şimdiden sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmış bulunuyor. Serra Seramik, sahip olduğu farklı ve büyük ebatları ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken; kullandığı teknoloji, kalite, tasarım, renkler ve dokuyla da sektörde fark yaratıyor. Serra Seramik’in her zevke uygun geniş ürün yelpazesi, seramik sektörünün yeni bir anlayışla şekillenmesine de fırsat sunuyor. Seramiği geleneksel kullanım alanlarının dışına çıkartan Serra Seramik, dokunduğu tüm mekânları adeta bir sanat eserine dönüştürüyor. Seranit Grup’un ayrıca, Vanucci markası altında 23 model mutfak ve Seranit Yapı Gereçleri alanında ise Oxipaint Ekolojik Boya, Oxicoat Ekolojik Sıva, Seramont Yalıtım sıvası ve bunun yanı sıra tamamı ekolojik ve inovatif ürünlerden oluşan bir ürün yelpazesi bulunuyor. Geçen yıl önce Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilen ilk Türk sanayi şirketi olan Grup daha sonra TSE’den alanında ilk “Çift Yıldız” belgesini alma başarısını gösterdi. Seranit Grup bu yıl ise tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketi aldı. Grup başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iF Awards ve Red Dot Awards’dan kazandığı tasarım ödülleriyle perçinledi.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER