Anasayfa >

Dekorasyon >

Dünya Devi Ideal Standard!

Dünya Devi Ideal Standard!

22 Nisan 2015 Çarşamba, 10:52:26
Dünya Devi Ideal Standard!
Ideal Standard, devrim niteliğindeki son teknoloji ürünlerini Yapı Fuarı’nda tanıttı.

Mükemmel bir banyo için tüm tasarım alternatiflerini geniş bir ürün yelpazesinde sunan dünya devi Ideal Standard, yaratıcılığı özgün tasarımlarla buluşturarak hayata geçirdiği teknoloji harikası ürünlerini Yapı Fuarı’nda sergiledi. Devrim niteliğinde bir inovasyona sahip olan Aquablade klozet fuarın gözdesi olurken; zarafeti fonksiyonellikle birleştiren DEA serisi, üstün teknoloji ve eşsiz tasarıma Ceraplan III armatür serisi ve ayırt edici estetik tasarıma sahip Jado Joy armatür serisi ilgi çeken ürünler arasında yer aldı.

 

 

 

 

Kanalsız Klozetin Mucidinden Bir İlk Daha

 

Kanalsız klozetin mucidi Ideal Standard, devrim niteliğinde bir inovasyona imza atarak hayata geçirdiği Aquablade klozet ile dünyada bir ilki gerçekleştirdi. “Microslot" teknolojisi ile çalışan Aquablade klozet, tıpkı bir şelale gibi suyun tüm hazneye eşit dağıtımını sağlayarak klozetin arka, ön ve yan olmak üzere tüm bölgelerine suyu ulaştırıyor ve %100 temizlik ve hijyen sağlıyor. En son teknolojiler kullanılarak hayata geçen Aquablade klozet, üstün tasarımı sayesinde su sıçratmayan özelliği ile de diğer kanalsız klozetlerden farklılaşıyor. Su perdesi şeklindeki kanal tasarımı ile türbülansı azaltıp yıkama performansını maksimize ederek aynı zamanda daha sessiz bir yıkama imkanı sunan Aquablade klozet, klozet kapağının oturma kısmı kapanınca su çıkış kanalı hiçbir şekilde gözükmediği için estetik açıdan da farkını ortaya koyuyor.

 

 

Geleceğin Banyosu: "DEA"

Yapı Fuarı'nda sergilenen iddialı ürünlerden bir diğeri de ünlü İngiliz tasarımcı Dick Powell tarafından tasarlanan DEA. Şıklığı, zarafeti, fonksiyonelliği ve teknolojisi ile tüm banyolara enerji ve hareketlilik getiriyor. Banyoda kişiye özel alanlar sunan, banyoyu yenilenme ve dinlenme için ayrıcalıklı bir mekan olarak tanımlayan Ideal Standard’ın DEA serisi, taşıdığı feminen çizgiler ve ergonomik tasarımı ile adeta geleceğin banyolarını temsil ediyor. Zarafeti yansıtan ince çerçeveleri ve bu yuvarlak hatlara uygun aydınlatma detayının yanı sıra her bir parçasının tasarlanmasındaki özenle dikkatleri üzerine çeken seride lake tasarımlı ürünlerde gri, beyaz, antrasit, olive, açık kahverengi ve mavi kullanılırken; doğal kaplamalı ürünlerde sezonun trendi olan karaçam gibi pek çok renk seçeneği mevcut.

 

 

Su Tasarrufu Sağlayan Bir Seri: “Ceraplan III”

Bluestart teknolojisi ile batarya kolu orta konumdayken sadece soğuk su akışını sağlayan Ceraplan III, bu sayede gerekenden fazla sıcak su tüketimini engellemiş oluyor. Özellikle otel, alışveriş merkezi, havaalanı gibi toplu kullanım alanlarının vazgeçilmez tasarımları arasında yerini alan Ceraplan III, sahip olduğu eşsiz enerji tasarrufu sayesinde hem tüketicilerin ceplerine maddi tasarruf sağlıyor hem de doğal kaynakları daha verimli kullanarak gelecek nesiller için güvenli bir ortamın altyapısını hazırlıyor.

 

 

Yaratıcılığı Özgür Kılan Bir Tasarım: "Jado JOY"

Ideal Standard’ın; farklı tarzı, dikkat çekici stili, şık detayları ve büyüleyici tasarımları ile dikkat çeken lüks kategori markası JADO; IF Product Design’dan ödül almış yeni armatür serisi JOY ile özgün banyolar oluşturuyor. Dünyaca ünlü Alman tasarım ofisi Artefakt Design Studio imzası taşıyan JADO’nun JOY serisi armatürleri ile banyolara eşsiz bir güzellik getiriyor. Yaratıcılığı özgür kılan Jado’nun mükemmel çizgiler ve oranlarda tasarlanan JOY serisi armatürler, silindirik gövdesi ve zarif kolun bütünlüğü ile banyolarda şık ve fonksiyonel bir kullanım sağlıyor. 2014 IF Product Design Award’da ödüle layık görülen Joy, ayırt edici estetik tasarımı ile dikkat çekiyor.

 

 

Teknolojik Gücümüzle Birlikte Dünya Çapında İlklere İmza Atmaya Devam Edeceğiz

Ideal Standard Türkiye Başkanı ve CEO'su Erdem Çenesiz, Ideal Standard’ın alanında birçok teknolojinin mucidi olduğunu, özellikle yeşil üretim konusunda dünyaya liderlik ettiğini belirtti. Çenesiz; “Ideal Standard, 200 yıllık geçmişe sahip, sektöre yön veren trendleri belirleyen, teknoloji üreten bir firma. Yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan kanalsız klozet olarak bilinen Rimless teknolojisinin ve bataryalarda kullanılan seramik kartuşun mucidi Ideal Standard markasıdır. Bu kez de yeni teknolojisi Aquablade ile klozet teknolojisinde çıtayı çok daha üst seviyeye taşıdı. Tasarrufa dayalı, sürdürülebilir üretim anlayışı ile sektöre öncülük yapan Ideal Standard'ın yeni tasarımı Aquablade bu felsefenin bir ürünüdür. Tasarruflu yeşil ürünler konusunda daha da hassas düşünen Türk tüketicisi için de çok yakın zamanda en cazip ürünlerden biri olacaktır. Aquablade Temmuz ayı içinde Türkiye'de satışa sunulacak.” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER