Çekmeköy Konut Projeleri

Çekmeköy İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alıyor.  Önceleri Ümraniye'ye bağlı bir belediye olan Çekmeköy, 2009'da Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen ilk kademe belediyelerinin tüzel kişiliklerinin sona ermesi ve bu belediyelere bağlı 17 mahalle ile 5 köyün katılmasıyla oluşuyor. İstanbul’un genç ilçeleri arasında yer alan Çekmeköy, hızlı bir gelişme trendi içinde. Bölgenin gelişimini tetikleyen yatırımların başında ise metro geliyor. Yakında hizmete açılması planlanan Çekmeköy Sancaktepe metro hattı bölgenin değerine değer kattı.


3. köprü bağlantı yolları, Üsküdar Çekmeköy metro hattı ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi ulaşım projeleri bölgenin gayrimenkul yatırımı açısından hızla gelişmesine yol açtı.


Markalı konut yatırımcılarının gözde lolasyonları arasında yer alan Çekmeköy bugün çok sayıda lüks konut projesine ev sahibi yapıyor. Çekmeköy’de Sinpaş, Ağaoğlu ve Nef gibi inşaat sektörünün önde gelen lüks konut üreticisi firmanın projesi yer alıyor.


Çekmeköy konut projeleri fiyatları da İstanbul Anadolu Yakası’nın diğer lokasyonlarına kıyasla daha makul diyebiliriz. Gerek yatırım için gerekse de oturum için cazip seçeneklerin bulunduğu Çekmeköy konut projeri arasında hemen her bütçeye uygun alternatif bulunuyor. Çekmeköy konut projeleri fiyatlarının metronun hizmete girmesi ile birlikte yükselmesi öngörülüyor. Anadolu Yakası’nın gözde bölgelerinden Çekmeköy konut projeleri fiyatları metrekare bazında ortalama 3 bin TL civarında. 5 bin TL’ye kadar da çıkıyor. Çekmeköy konut projelerini gerek yatırım gerekse de oturum için tercih edebilirsiniz.