Anasayfa >

Bölgeler >

Bilecik Belediyesi ’ne ait taşınmazların satışına meclis onayı!

Bilecik Belediyesi ’ne ait taşınmazların satışına meclis onayı!

03 Eylül 2014 Çarşamba, 11:57:05
 Bilecik Belediyesi ’ne ait taşınmazların satışına meclis onayı!
Bilecik Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısı Belediye Başkanı Selim Yağcı Başkanlığında yapıldı. Bilecik Belediyesi ’ne ait taşınmazların satışını meclis onayladı.

Bilecik Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısı Belediye Başkanı Selim Yağcı Başkanlığında yapıldı.
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan meclis toplantı 8 gündem maddesi ele alınarak gerçekleştirildi. Bu gündem maddelerinde en hararetli en uzun süre görüşülen gündem maddesi ise 5'inci gündem maddesi oldu.

 

Bu gündem maddesi ise Bilecik merkez Gazipaşa Mahallesi Atatürk Bulvarı 163 ada 1 parsel üzerinde bulunan Belediye ait taşınmasın satış konusunun görüşülmesi oldu. Bu gündem maddesi maddesi Ak Partili meclis üyeleri ve Başkan Selim Yağcı'nın oyu ile oy çokluğu ile satışına karar verildi.

 

 

Bu satılacak dükkanların alt katında Çınar Market, Sırmalılar Sürücü Kursu, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İlhami Çınar'a ait dükkanı, bir kuruyemiş, kırtasiye, berber ve büfeler bulunuyor. Üst katında ise kahve bulunan bu ada yakında ihale usulü ile satışa sunulacak. Bu yapılan oylama sonucu Muhalefet Meclis Üyeleri bu yerin satılmasına "Yeşil Alan" yarın bir gün bu dükkanlar yıkılırsa bu satılacak yere hiç bir şekilde inşaat yapılamaz tezini savundular.

 

 

Başkan Yağcı ise burada dükkanların satışı konusunda öncelikle içerisinde bulunan kiracıların hepsi ile samimi olduğunu ama şartların bunu gerektirdiğini içinde bulunan kiracılara öncelik vermek istediğini ama ihale şartlarında ise böyle bir şey mümkün olmayacağını dile getirdi.
İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER