Anasayfa >

Bölgeler >

Malatya Doğanşehir TOKİ Evleri başvuruları!

Malatya Doğanşehir TOKİ Evleri başvuruları!

20 Ağustos 2014 Çarşamba, 15:14:57
Malatya Doğanşehir  TOKİ Evleri  başvuruları!
Doğanşehir ilçesinde TOKİ konutları için başvurular devam ederken, en yüksek başvuru ilçeye bağlı Erkenek Mahallesi'nde oldu ve bu mahallede başvuru sayısı bin 130 olarak gerçekleşti. İlçe merkezindeki başvuru sayısı ise 985 olarak gerçekleşti.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün ilçede TOKİ konutlarının yapımı için başlattığı çalışmalar sürüyor. Belde iken büyükşehir statüsü ile mahalleye dönüşen Erkenek Mahallesi'nde toplanan TOKİ başvuruları muhtar Cengiz Yalvaç ve Doğanşehir Belediye Meclis Üyeleri Rüstem Çatı ve Mehmet Polat ile birlikte Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'e teslim etti.

İçinde bin 130 kişilik müracaat olan dosyayı teslim eden Erkenek Muhtarı Cengiz Yalvaç, "Doğanşehir de TOKİ çalışmalarını başlatan Sayın Belediye Başkanımıza Erkenek halkı adına teşekkür ederiz. Mahallemiz Doğanşehir'in en büyük mahallesidir. Havası ve çok kaliteli soğuk suyu ile bir tatil beldesidir. Yaz aylarında nüfusumuz 15 bini geçmektedir. Şuan itibariyle yerimiz mevcuttur. Halkımızdan yoğun ilgi görülmektedir" dedi.


Doğanşehir Belediye başkanı Vahap Küçük ise şunları kaydetti:"Erkenek halkının çalışmalarını takdirle karşılıyorum. İlçede TOKİ çalışmalarını göreve gelir gelmez başlatmıştım. İnşallah evlerin temelimizi atacağız, Erkenek'teki halkın taleplerinin Doğanşehir den yüksek olması bizi sevindirdi. Doğanşehir'deki müracaatlarımız 985 dolaylarında. TOKİ ile görüşmelere başlıyoruz. İlçemizin büyük mahallelerinde talep olduğu takdirde bölgelerimiz içinde TOKİ projesi için çalışma yürüteceğiz."İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER