Anasayfa >

Bölgeler >

40 metrelik bulvar Bursa trafiğine nefes aldıracak!

40 metrelik bulvar Bursa trafiğine nefes aldıracak!

15 Ağustos 2014 Cuma, 16:12:00
40 metrelik bulvar Bursa trafiğine nefes aldıracak!
11 milyonluk kamulaştırma yapılarak Yunuseli'ne kazandırılan 40 metrelik bulvar bursa ulaşımına nefes aldıracak…

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ve Yunuseli'ni Hamitler'e bağlayacak olan 40 metrelik bulvar Bursa trafiğine nefes aldıracak.

Çalışmaları inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "40 metrelik bulvar, ticari hareketliliğin yaşandığı bir cazibe merkezi olmasının yanı sıra Türkiye'nin de en güzel caddelerinden biri olacak" dedi.

Osmangazi'yi ve Bursa'yı güzelleştirmek için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Dündar, "Şehrimizin altyapısını güçlendirerek daha güzel ve yaşanabilir bir şehir inşa etmek için çalışıyoruz. Yeni dönemde Osmangazi Belediyesi olarak ana konumuz kentsel dönüşüm. Ulaşım meselesini de ortadan kaldırmak istiyoruz. Burada yapmış olduğumuz çalışmayla ilçemize 40 metrelik yeni bir cadde açıyoruz. Bu cadde Fuat Kuşçuoğlu Caddesi'nden Hamitler'e kadar uzanan bir cadde olacak" diye konuştu.

200 METRE GENİŞLİĞİNDE KAVŞAK YER ALACAK
40 metrelik bulvar üzerinde 200 metre genişliğinde kavşak yapıldığını da belirten Başkan Dündar, "Bu kavşakla birlikte trafiğin rahatça akacağı bir cadde ortaya çıkacak. Buradaki yapılaşma sadece Bursa'nın değil, Türkiye'nin en güzel caddelerinden biri olacak ve ticari hareketliliğin yaşandığı bir mekan ortaya çıkacak. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"11 MİLYON TL'LİK KAMULAŞTIRMA YAPILDI"
Yapımı devam eden 40 metrelik bulvar için yaklaşık 11 milyon TL'lik kamulaştırma yapıldığını ifade eden Başkan Dündar, sözlerine şöyle devam etti:"Bu kamulaştırmayla birlikte caddenin çevresini açarak bu yolun Hamitler'e bağlanması yönündeki çalışmalar da tamamlanmış oluyor. Dolayısıyla Fuat Kuşçuoğlu Caddesi'nden Hamitler'e kadar olan bu bölge trafik açısından rahatlayan alternatif bir güzergah olacak."

Yapılan bulvarın altyapı ve yol çalışmalarının birlikte yürütülmesi açısından Türkiye'de bir ilk olduğunu kaydeden Başkan Dündar, "Bu caddeyle birlikte burada örnek bir çalışma da gerçekleştiriyoruz. Yapılan diğer yolların aksine biz burada cadde üzerinde elektrik, su, doğalgaz ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfaltlama yapacağız. Böylece caddenin asfaltlanmasının ardından herhangi bir kazı yapılmayacak ve yol bozulmayacak. Ülke ekonomisine herhangi bir zarar verilmeyecek" dedi. İHASEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER