Anasayfa >

Bölgeler >

Yedi tepenin yeni tepesi Sancaktepe!

Yedi tepenin yeni tepesi Sancaktepe!

08 Ağustos 2014 Cuma, 11:40:30
Yedi tepenin yeni tepesi Sancaktepe!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hayalim” dediği hastane projesine, kamu binalarına ve yeni konut projelerine gebe olan Sancaktepe İstanbul’un çevresini tamamen değiştirece benziyor...

Anadolu yakasının en yeni ilçelerinden biri olan Sancaktepe, inşaat şirketlerinin adresi olmaya devam ediyor. Konumu, içerisinde yer alan arsalarıyla dikkat çeken bölge devlet destekli yatırımlarla da değerine değer katıyor. Yapımı devam eden ve 4 Mayıs 2015 tarihinde açılacak olan Üsküdar – Sancaktepe metrosuyla birlikte bölgenin uçuşa geçmesi bekleniyor.

 

Metro 563 milyon euro

 

20 kilometre uzunluğa sahip olan ve toplam 16 durağa uğrayacak olan metronun yatırım bedeli 563 milyon euro olacağı belirtiliyor.  2015 – 2019 yıllarını kapsayan stratejik plan çalışmalarına da başlayan Sancaktepe Belediyesi yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. 400 yatak kapasitesine sahip olan devlet hastanesi yanı sıra Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi de Sancaktepe’de yükselecek.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “En büyük hayalim” dediği 4 bin 100 yatak kapasiteli hastane İstanbul’un dev projelerinden biri olacak.

 

3 bin 150 dönümlük askeri arsa üzerinde inşa edilecek olan hastanede 15 bin personelin çalışması bekleniyor. Birçok kültür merkezi ve nikah salonu projelerinin yapımını sürdüren Sancaktepe Belediyesi, kendisine ait belediye binasını da inşa ediyor. Bölgenin tamamlanan projeleri arasında şehir stadyumu, kapalı yüzme havuzu, meydan park, gençlik merkezleri de yer alacak.

 

konut projeleri sırada

 

Özel sektörde de devletin yaptığı yatırımlara eş olarak, Sancaktepe’ye olan yatırım projelerine hız kazandırdı. Sancaktepe’de Rings İstanbul, Resim İstanbul, Evora Park, Dumankaya Mozaik, Evora Park, Sinpaş Köyceğiz, Gate of Anatolia, Evre Sancaktepe, Kasr-ı İstanbul gibi büyük projeler inşa edilerek, satışa sunuldu.

 

Habertürk

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER