Anasayfa >

Bölgeler >

Fikirtepe’de inatçı ev sahibi sonunda ikna oldu!

Fikirtepe’de inatçı ev sahibi sonunda ikna oldu!

06 Ağustos 2014 Çarşamba, 13:49:57
Fikirtepe’de inatçı ev sahibi sonunda ikna oldu!
Fikirtepe'de kentsel dönüşümün simgesi haline gelen evin sahibi, sonunda inadından vazgeçti. Bina sahibi Alaaddin Demirel, inşaat firması ile 5 daire karşılığında anlaştı…

Fikirtepe'de kentsel dönüşümün simgesi haline gelen evin sahibi, sonunda inadından vazgeçti. Bina sahibi Alaaddin Demirel, inşaat firması ile 5 daire karşılığında anlaştı. Demirel'in evinin birkaç gün içerisine yıkılması planlanıyor.

Fikirtepe'de yaşanan anlaşmazlık sonucu inşaat şantiyesinin ortasında kalan binanın sahibi Allaatin Demirel, inşaat firmasıyla anlaştı. Dernek Başkanı Yasin Bektaş, Alaatin Demirel'in firma sahipleri ve bakanlık yetkilileri ile biraraya gelerek kamulaştırma baskısının da etkisinde kalarak anlaşmaya vardığını söyledi.


Haber inşaattaki ev sahiplerinin de sevinmesine yol açtı. İnşaatta ev sahibi olan vatandaşlar, yaşanan anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Bektaş,"Dün bizim aldığımız bilgiye göre Alaattin bey Bkanlıkta firma sahipleri ile bir toplantı yapıldığını söyledi.

Toplantıda kendilerinin itirazlarını tekrar dile getirdiğini ve firmanın bunu düzeltmeye yanaşmadığını, kamulaştırma baskısının da etkisi ile imza atmak durumunda kaldığını belirtti" dedi.
Fikirtepe'de dönüşüm sırasında yaşanan bazı sorunların da olduğunu dile getiren Bektaş, "Eğer vatandaşın burada haklı bir talebi varsa düzeltilmesi taraftarıyız" şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER