Anasayfa >

Bölgeler >

Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi için düğmeye basıldı!

Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi için düğmeye basıldı!

04 Ağustos 2014 Pazartesi, 09:47:15
Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi için düğmeye basıldı!
Doğuş Holdign’e ait Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş tarafından yapılması planlanan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı diğer adıyla Galataport projesinin ÇED süreci başladı. İşte dev projenin detayları..

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Doğuş Holding’e ait Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş tarafından yapılması planlanan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesinin ÇED süreci başladı.

Otel, ofis, restoran, mağazalar ve terminal binasından oluşan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı diğer adıyla Galaport projesi Beyoğlu sınırları içerisinde bulunan tarihi İstanbul Yarımadası karşısında, Haliç girişindeki Galata Köprüsü ile Mimar Sinan Üniversitesi arasında bulunan kıyı şeridinde Karaköy Rıhtımı ve Salıpazarı Rıhtımı dahilinde restorasyon ve yenileme yapmak suretiyle kompleks bir projeyi kapsıyor.


3 yıl içerisinde tamamlanması planlanan Beyoğlu Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi 11 bin 867 metrekaresi dolgu alanı olmak üzere toplam 112 bin 147 metrekare alan üzerinde yükselecek.

Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun (ÖYK)  4 Eylül 2013 tarih ve 2013/157 sayılı kararı ile İstanbul Salıpazarı Liman Sahası’nın işletme hakkı 30 yıl süre ile Doğuş Holding A.Ş.’ye verilmişti. Liman sahası Şubat 2014 itibariyle de firmaya devredilmişti.

 

Galataport projesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için tıklayınız

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER