Anasayfa >

Bölgeler >

2 milyar liralık Kartal projesinden çıkma kararı aldı

2 milyar liralık Kartal projesinden çıkma kararı aldı

12 Şubat 2014 Çarşamba, 11:21:29
2 milyar liralık Kartal projesinden çıkma kararı aldı
Ali Ağaoğlu, 17 Aralık operasyonu sonrası “Gelecek ay faaliyete geçmeyi planlıyoruz” dediği DAP Yapı ile Kartal’da planlanan 2 milyar liralık projedeki hissesini devretti. Yüzde 51 hissesini devreden Ağaoğlu “Dışarıdan kendisine destek vereceğiz” dedi

ÜNSAL EREKE

Ali Ağaoğlu’nun sahibi olduğu Eltes İnşaat, emlak GYO’nun 2012’deki ihalesinden Kartal’da aldığı 64.5 dönümlük arazide hayata geçireceği gayrimenkul projesindeki yüzde 51’lik payını, projenin diğer ortağı olan DAP Yapı’ya devretme kararı aldı.
Ağaoğlu'nun grup şirketi olan Eltes İnşaat'ın sözleşmedeki payı yüzde 51'den yüzde 0.5'e gerilerken, Dap Yapı İnşaat'ın sözleşmedeki yüzde 49'luk payı yüzde 99.5'e yükseldi. Ortaklık 1 milyar 335 milyon liralık teklifte bulunmuş, emlak konut GYO'ya şirket payı olarak yüzde 40 oranında 534 milyon lira önerilmişti. 17 Aralık operasyonu sonrası gözaltına alınan Ağaoğlu serbest kaldıktan sonra “Gücümüze bağlı olarak gelecek ay faaliyete geçmeyi planlıyoruz” demişti.

‘BAŞLANGIÇTA DESTEK İÇİN BULUNMUŞTUK’

Konuyla ilgili görüştüğümüz Ağaoğlu İnşaat Başkanı Ali Ağaoğlu, “Bölge Ziya Bey’in bölgesi, kendisi burada birçok ses getiren projeye imza attı. Biz burada sadece başlangıçta ona destek olmak için bulunduk. Şimdi ise her şey yolunda gittiği için hisselerini ona devrettik. Dışarıdan destek vereceğiz” dedi.

‘İSTEĞİNE SAYGI DUYDUK’

DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz ise kendisinin isteği üzerine Ali Ağaoğlu’nun hisselerini devraldıklarını belirterek, “Projede Ali Bey’in sadece Emlak Konut’a karşı iş bitirmeye yönelik taahhüt için 0.5’lik oranı kaldı. Bundan sonra projenin tamamı bize geçti” dedi. Yılmaz, Kartal projesi için gerekli izinlerin alınma sürecinin devam ettiğini belirterek, “Biz iznimizi alıp gelecek ay sonu gibi ön satışlara başlayacağız. Seçimlerin ardından ise lansmanı yapıp birlikte gerçek satışlara başlamayı planlıyoruz. Ses getirecek bir projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

ALTINDAN HIZLI TREN GEÇECEK

141 bin 896 metrekarelik inşaat alanına sahip olan arsada 122 bin 271 metrekarelik konut+hizmet alanı inşaatı, 11 bin 614 metrekarelik özel sağlık tesisi inşaatı, 4 bin 501 metrekarelik özel eğitim tesis inşaatı ve 3 bin 509 metrekarelik ticari alan inşaatı yapılabilecek. Marinası da bulunacak projede, deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist olacak. 2 tane helikopter pisti bulunacak projenin altında Marmaray durağı da bulunacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER