Anasayfa >

Bölgeler >

Guardian: İstanbul, emlakta dünyanın parlayan yıldızı

Guardian: İstanbul, emlakta dünyanın parlayan yıldızı

30 Ocak 2012 Pazartesi, 14:44:32
Guardian: İstanbul, emlakta dünyanın parlayan yıldızı
Londra emlak sektöründeki liderliğini kaybetmeye başladı

İngiliz Guardian gazetesi, İstanbul'un emlak piyasasında yıldızı en çok parlaya yerlerin başında geldiğini ve şehirdeki gayrimenkul fiyatların hızlı artış gösterdiğini yazdı. Avrupa'nın birçok önemli şehrinde ise emlak fiyatlarının yerinde saydığı veya çok düşük oranlarda ilerleme kaydettiği belirtildi.

Haberde, astronomik fiyatlar nedeniyle İngiltere'nin başkenti Londra'nın emlak sektöründeki liderliğini kaybetmeye başladığı vurgulanırken, büyüyen ekonomisi ve genç nüfusuyla İstanbul'un, yeni yatırımcılar ve projeler için bu yıl ikinci kez ilk sırada olduğuna dikkat çekildi.

Gayrimenkul piyasasından Avrupa'da İstanbul'u Münih ve Varşova şehirlerinin takip ettiği kaydedilirken, Berlin, Stockholm, Paris, Hamburg ve Zürih şehirlerinin hâlâ emlak yatırımcısı için güvenilir yerler olduğu savunuldu.

Rusya'nın başkenti Moskova'nın da emlak yatırımında ilk kez ilk 10'a girdiğini belirten gazete, Londra'nın ise ikincilikten onunculuğa gerilediğine dikkat çekti.

Haberde, bütün bu duraklamaya rağmen Londra'nın halen yabancı yatırımcı için çok cazip bir yer olmaya devam ettiği ve şehirdeki iş merkezlerinin yarısına yakınının yabancılara ait olduğu vurgulandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER