Anasayfa > Bölgeler >

Güney Doğu Anadolu Bölgesi >

Görenleri Hayrete Düşüren O Villa İçin Karar Çıktı!

Görenleri Hayrete Düşüren O Villa İçin Karar Çıktı!

31 Ağustos 2018 Cuma, 17:11:26
Görenleri Hayrete Düşüren O Villa İçin Karar Çıktı!
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 14 katlı bir plazanın çatı katına inşa edilen iki katlı villa görenleri hayrete düşürdü. 2016 öncesi yapıldığı öğrenilen o villa için Sur Belediyesi Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi'nin başvurusu üzerine kaçak yapıyı yıkma kararı aldı…

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 14 katlı bir plazanın çatı kadında inşa edilen iki katlı villa görenleri adeta hayrete düşürdü. Sosyal medyada gerçek olup olmadığı tartışılırken söz konusu villanın 2016 öncesi yapıldığı öğrenildi.

Diyarbakır'ın tanınmış işadamlarından Diyarbakır Spor Eski̇ Başkanı Abdurahman Yakut’a ait olan villa için Sur Belediyesi Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi'nin başvurusu üzerine kaçak yapıyı yıkma kararı aldı.

Geçen Mayıs ayında konuyla ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Sur Belediyesi ile Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nu haberdar edip, gereğinin yapılmasını isteyen Mimarlar Odası, 27 Temmuz'da ilgili belediyeden yanıt aldı. İmar barışıyla birlikte tartışma konusu haline gelen imara aykırı yapı için Sur Belediyesi Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu'na söz konusu yapıyla ilgili yıkım ve para cezası kararı çıkardığını söyledi.

Sur Belediyesi yaptığı açıklamada iki katli yapıyla ilgili prosedürün sürdüğünü ve mühürleme işleminin yapıldığı bilgisini verdi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER