Anasayfa > Bölgeler >

Karadeniz Bölgesi >

Karadeniz'de Yabancıya Gayrimenkul Satışında Bir İlk!

Karadeniz'de Yabancıya Gayrimenkul Satışında Bir İlk!

27 Ağustos 2018 Pazartesi, 15:15:01
Karadenizde Yabancıya Gayrimenkul Satışında Bir İlk!
Son yıllarda Doğu Karadeniz’e akın eden Arap yatırımcılar Ordu’da gayrimenkul alımını sürdürüyor. Son 3 yılda Suudi Arabistan uyruklu 79 kişiye 13 bin 643 metrekare gayrimenkulün satıldığı Ordu’da bir ilk yaşanarak Araplara fındık bahçesi satıldı…

Ordu’da Arap yatırımcılara ilk kez fındık bahçesi satıldı. Son yıllarda Arap akınına uğrayan Ordu’da gayrimenkul satışının ardından bir ilk yaşanarak fındık bahçesi satıldı.

İsmi açıklanmayan Suudi Arabistan uyruklu bir kişi Ünye’nin Gölevi mevkisinden yaklaşık 11 dönümlük fındık bahçesini satın aldı. Söz konusu kişinin bu mevkiden bir ev satın aldığı, evin yanında bulunan 10 bin 842 metrekare fındıklığı da satın alarak fındık yetiştiriciliği yapacağı öğrenildi.

Körfez ülkelerinden Türkiye'ye gelip, 4 yıldır yoğun olarak Ordu'yu ziyaret eden Arap turistlerden bazıları, şehirde konut satın alarak yaz mevsimini burada geçiriyor. Özellikle yaz aylarında kente gelen Arap turistlerin en fazla Kabadüz'e bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası ile Aybastı'ya bağlı 1500 rakımlı Perşembe Yaylası'nı ziyaret ettiği belirtildi. Arap turistler tarafından konutun daha çok Fatsa ve Ünye ilçelerinden satın alındığı kaydedildi.

SON 3 YILDA 13 BİN 643 METREKARE GAYRİMENKUL SATILDI
Ordu'da 2015, 2016 ve 2017 Tapu Kadastro kayıtlarına göre, son 3 yılda Suudi Arabistan uyruklu 79 kişi 23 bağımsız parselden oluşan toplam 13 bin 643 metrekare gayrimenkul satın aldı. Bu gayrimenkuller daha çok apartman dairesi şeklinde oldu. Yine bu süre içerisinde 2 Kuveyt uyruklu kişi ise toplam 95 metrelik gayrimenkul satın alımı yaptı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER