Anasayfa >

Bölgeler >

Ordu’daki Sel Felaketinin İzleri 2 Aya Silinecek!

Ordu’daki Sel Felaketinin İzleri 2 Aya Silinecek!

10 Ağustos 2018 Cuma, 14:53:09
Ordu’daki Sel Felaketinin İzleri 2 Aya Silinecek!
Ordu’daki sel felaketi nedeniyle şehre giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karadeniz’e özel stratejik eylem planı hazırlıyoruz dedi. Kurum, bölgede hasar gören tüm yol,bina ve diğer inşaatları 2 ayda bitireceklerini söyledi…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ordu’daki sel felaketinden dolayı şehre gitti. Kurum, sel felaketi nedeniyle hasar gören tüm bina ve yolların tespitlerinin bir haftada tamamlanacağını belirterek, "2 ay içerisinde de belediyemize gerekli kaynağı İller Bankamız'dan sağlayarak, hızlı bir biçimde bunların inşaatı bitirilecek." dedi.

Karadeniz için stratejik eylem planı hazırladıklarını belirten Kurum, “Tabii ki bir iklim değişikliği söz konusu, derelerin kesitlerinden tutun da alt yapıların kesitlerine varana kadar yapılması gereken neyse biz tüm Karadeniz Bölgesi için bir stratejik eylem planı hazırlıyoruz. İnşallah bu eylem planı çerçevesinde de sahada hızlı bir şekilde uygulamalarını yapacağız” dedi.

2 AYA BİTECEK
Bakanlığının tüm birimleriyle birlikte sahada tespitler yapacaklarını ifade eden Murat Kurum, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için tüm tedbirleri alacaklarını söyledi. Kurum, “Bu gün tespitlerimizi yapacağız. Belediye Başkanımızla görüştük. Hasar gören tüm yollara ilişkin tespitleri Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz ile bir hafta içerisinde binaları, yolları, hasar gören tüm inşaatları tespitlerini inşallah bir hafta içerisinde tamamlayıp, burada da biliyorsunuz mevsimlerden dolayı inşaat süresi ancak 2 ay müsade edebiliyor, 2 ay içerisinde de belediyemize gerekli kaynağı İller Bankamızdan sağlayıp, hızlı bir şekilde başkanım bunların inşaatını bitirecek. Yine İller Bankası, Toplu Konut İdaresi, Yapı İşleriyle yapılması gerekenleri de 2 ay içerisinde hızlı bir şekilde bitirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER