Anasayfa >

Bölgeler >

Oktay Ordu Sel Felaketindeki Hasarın Boyutunu Açıkladı!

Oktay Ordu Sel Felaketindeki Hasarın Boyutunu Açıkladı!

09 Ağustos 2018 Perşembe, 15:59:35
Oktay Ordu Sel Felaketindeki Hasarın Boyutunu Açıkladı!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ordu sel felaketinde 66 konut, 264 iş yeri ve 60 aracın zarar gördüğünü açıkladı. Oktay, bundan sonra dere yataklarında konut ve işyeri yapımında daha hassas olacağız dedi…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ordu’daki sel felaketine ilişkin son durum hakkında Vali Seddar Yavuz ile beraberindeki kurum yetkililerinden brifing aldı.

Ordu sel felaketinde 66 konut, 264 iş yeri ve 60 aracın zarar gördüğünü belirten Oktay, hasar tespit çalışmaları tamamlandığında bunların netlik kazanacağını söyledi.

HASAR BASINDAKİ ALGI BOYUTUNUN ALTINDA
Olayda can kaybının olmadığına dikkat çeken Oktay, hasarın boyutunun da basındaki algı boyutuna göre daha alt seviyelerde bulunduğuna dikkati çekti.

Vatandaşların mağdur edilmeyeceğine işaret eden Oktay, "Şu an itibariyle mağdur, herhangi bir ihtiyacı olan ve karşılanmayan vatandaşımız bulunmamaktadır." diye konuştu.

Dere yataklarında konut ya da işyeri yapımında artık daha hassas olmamız gereken döneme giriyoruz diyen Oktay, "İklim değişiyor ve Türkiye de bu değişimden ister istemez payını alıyor. Dolayısıyla bir zihinsel dönüşüme ihtiyacımız var. Dere yataklarına gerek konut gerek iş yeri yapımıyla alakalı, zaten hassas olmamız gereken bir konu ama, bundan sonrasında çok çok daha hassas olmamız gereken bir döneme giriyoruz. Burada her bir vatandaşımızın, konut yapan vatandaşlarımızın, belediyelerimizin ve ilgili birimlerimizin çok daha hassas olmasını özellikle arzu ediyoruz” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER