Anasayfa >

Bölgeler >

İzmir’e 15 Milyon Euro’ya Güneş Tarlası!

İzmir’e 15 Milyon Euro’ya Güneş Tarlası!

09 Ağustos 2018 Perşembe, 10:14:29
İzmir’e 15 Milyon Euro’ya  Güneş Tarlası!
15 milyon Euro’ya Türkiye’nin en büyük güneş tarlası İzmir Kiraz’da gerçekleştirildi. 211 hektar alanda gerçekleştirilen Sakura GES Projesi 11,7 MV ile Panasonic’in dünyadaki en büyük ‘Yüksek verimli güneş modülü’(HIT) panel kullanılan projesi olma özelliği taşıyor…

Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi tarlası 15 milyon Euro’ya İzmir’e kuruldu. Panasonic ve Yılsan Yatırım Holding işbirliği ile İzmir Kiraz’da gerçekleştirilen “Sakura GES Projesi, 11,7 MV ile Panasonic’in dünyadaki en büyük ‘Yüksek verimli güneş modülü’(HIT) panel kullanılan projesi olma özelliği taşıyor.

211 hektar alanda hayata geçirilen projenin finansmanı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından (TSKB) tarafından sağlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yılsan Yatırım Holding Genel Müdürü Volkan Öztürk, “Santrallerimizi doğa dostu bir şirket olarak gold standartlarında, hem bölge halkını hem de çevreyi de dikkate alarak tasarlıyoruz. Yenilenebilir Enerji alanında ülkemizi geleceğe taşımak için yatırımlarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER