Anasayfa >

Bölgeler >

Şehir Hastanelerinin Altıncısı Elazığ'da Açıldı!

Şehir Hastanelerinin Altıncısı Elazığ'da Açıldı!

02 Ağustos 2018 Perşembe, 14:29:12
Şehir Hastanelerinin Altıncısı Elazığda Açıldı!
Elazığ Şehir Hastanesi hizmete açıldı. bin 38 yatak kapasiteli hastanede hasta kabulüne başlandı. Türkiye’de hizmete giren 6.şehir hastanesi olan Elazığ Şehir Hastanesi sadece bölge değil çevre illere de hizmet verecek…

Türkiye’nin Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 6.şehir hastanesi Elazığ’da açıldı. Bin 38 yatak kapasiteli hastanede hasta kabulüne başlandı. Her branştan polikliniğinin yer aldığı Elazığ Şehir Hastanesi’nde 688 adet tek kişilik, 169 adet çift kişilik oda yer alıyor. Şehir Hastanesi, 302 adet poliklinik odası, 39 adet ameliyathane, 25 adet hemodiyaliz ünitesi, 114 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 46 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi yer alıyor.

Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Elazığ Şehir Hastanesi’nin sadece bölgede değil çevre illere de hizmet vereceğini söyledi.

Hastanenin 1 Ağustos itibariyle hizmete açıldığını belirten Polat, “Elazığ sağlıkta merkez konumunda. Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş illerine hizmet veren bir il haline geldi. Şehir hastanesinin Elazığ'a yapılması her yönden büyük bir değer kazandıracaktır" diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER