Anasayfa >

Bölgeler >

Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Projesinde İlk Kepçe “En Yükseğe” Vuruldu!

Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Projesinde İlk Kepçe “En Yükseğe” Vuruldu!

31 Mayıs 2018 Perşembe, 12:03:00
Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Projesinde İlk Kepçe “En Yükseğe” Vuruldu!
Başkent Ankara’nın önemli projelerinden biri olan Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı projesi kapsamında yıkımlar başladı. İlk kepçe ise meydanın en yüksek binası olan Gümrük Müsteşarlığı binasına vuruldu…

Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı projesi kapsamında yıkımlar başladı. İlk kepçe ise meydanın en yüksek binası olan Gümrük Müsteşarlığı binasına vuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Ocak ayında gerçekleştirilen toplantı sonucu alınan kararla, “Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi” kapsamında Spor Genel Müdürlüğü ile Gümrük Müsteşarlığı binalarının yıkılması için karar alınmıştı. Spor Genel Müdürlüğü'nün alt katlarında bulunan esnafın taşınma süreci devam ettiği için yıkım çalışmalarına henüz burada başlamadı. Fakat bölgenin en yüksek binası olan ve tamamen boşaltılan Gümrük Müsteşarlığı binasının yıkım çalışmalarının startı geçtiğimiz günlerde verildi. İş makinelerinin yıkıma başladığı binanın etrafından güvenlik tedbirleri alındı.

SIRADA SPOR MÜDÜRLÜĞÜ VAR
Spor Genel Müdürlüğü binasının yıkım çalışmalarına ise esnaf binayı tamamen boşalttıktan sonra başlanılacak. Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü ve Gümrük Müsteşarlığı binalarının yanı sıra Anafartalar Çarşısı ve 100. Yıl Çarşısı da yıkılması beklenen yapılar arasında yer alıyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER