Anasayfa >

Bölgeler >

Tav Antalya Havalimanı’na Ortak Oldu!

Tav Antalya Havalimanı’na Ortak Oldu!

28 Mayıs 2018 Pazartesi, 14:40:00
Tav Antalya Havalimanı’na Ortak Oldu!
Tav Havalimanı, IC İçtaş şirketinin yüzde 49’luk payını satın alarak Antalya Havalimanı’nın sahibi oldu. Tav satın almayla birlikte tün dünyadaki işlettiği havalimanı sayısını 18’e, yıllık yolcu sayısını yaklaşık 141 milyona çıkartacak…

Rekabet Kurulu, IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding AŞ'nin, Fraport IC İçtaş Antalya Havalimanı Terminal Yatırım ve İşletmeciliği AŞ ve Fraport IC İçtaş Havalimanı İşletme AŞ nezdinde sahip olduğu ortak kontrol hakkı sağlayan hisselerin TAV Havalimanları Holding AŞ tarafından devralınması işlemine izin verdi. IC İçtaş şirketinin yüzde 49’luk payını satın alan Tav Havalimanı, tüm dünyada işlettiği havalimanı sayısını 18’e, yıllık yolcu sayısını yaklaşık 141 milyona çıkartacak.

Yeni ortaklık yapısında, TAV ve Fraport havalimanını eşit ortak olarak yönetecek ve yüzde 50 temettü hakkına sahip olacak.

1960 yılından bu yana hizmet veren Antalya Havaalanı dış hat yolcusu bakımından Türkiye’nin ikinci en yoğun havalimanı olma özelliği taşıyor. Toplam alanı 178 bin metrekare olan havaalanı 2017’de 26 milyondan fazla yolcuya hizmet verdi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER