Anasayfa >

Bölgeler >

Yeni Hatay Stadı 2019’da Açılacak!

Yeni Hatay Stadı 2019’da Açılacak!

25 Mayıs 2018 Cuma, 16:55:22
 Yeni Hatay Stadı 2019’da Açılacak!
25 bin kapasiteli yeni Hatay Stadı ‘nda inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hatay Stadı’nın ne zaman açılacağı ise merak konusu. Yeni Hatay Stadı projesinin 2019’da hizmete açılması planlanıyor…

Yeni Hatay Stadı’nın yapımı tüm hızıyla devam ediyor. 25 bin seyirci kapasiteli Hayat Stadı’nın ne zaman açılacağı ise merak konusu.

Yaklaşık yüzde 80’i tamamlanan stadın dış cephe, üst çatı ve çimleme işlemlerinin ardından hazır hale gelecek.

129 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan Hatay Stadyumu’nun 2019’da hizmete açılması planlanıyor.
Otoparkına kurulacak güneş enerjisi sistemiyle kendi enerjisini üretecek olan Hatay Stadyumu’nda bin 500 araçlık otopark yer alacak. Projede ayrıca 24 loca da bulunacak.

Hemen yanında yapımı stat ile paralel devam eden 3 bin 500 kişi kapasiteli spor salonu ise kentteki sporculara ve sporseverlere hizmet verecek.

Yeni Hatay Stadı’nda inşaat çalışmalarının 2016’da başladığını hatırlatan Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada stat inşaatında gelinen son noktayı şöyle anlattı:"Stadın dış cephe kaplaması, üst çatı kaplaması, seyirci koltukları ve müsabakaların yapılacağı alanda çimlendirme çalışmaları şu an eksik kalmıştır. Bazı aksamalar meydana geldi çünkü bazı malzemeler yurt dışından geliyor, örneğin dış cephe kaplama, alüminyum ve bir takım araç gereçlerin geç gelmesi nedeniyle... Bu çalışmalara normalde 2018 Ocak-Şubat gibi firmanın planlaması başlanacaktı ancak malzemelerin geç gelmesi sebebiyle haziran ayı itibarıyla dış cephe ve üst çatı kaplama çalışmaları başlayacak. Rüzgar fırsat verirse hava şartları ve her şey yerinde giderse yıl başına kadar bu çatı kaplama işlemleri de yapılacak ve çim ekme işlemleriyle stadımızdaki çalışmalar tamamlanmış olacak. Beton işlerinin büyük çoğunluğu bitmiş durumda, dış cephe ve üst çatı kaplamayı bitmesini bekliyoruz. Şu anda stadyumumuzun 'yüzde 80'i tamamlandı' diyebiliriz” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER