Anasayfa >

Bölgeler >

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Kura Sonuçları Belli Oldu!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Kura Sonuçları Belli Oldu!

24 Mayıs 2018 Perşembe, 10:30:32
 Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Kura Sonuçları Belli Oldu!
Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm projesinde 771 konutun sahipleri kura ile belirlendi….

Yeni Mamak kentsel dönüşüm projesinde kura çekilişi yapıldı. Kura sonucu 771 konutun hak sahipleri belirlendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi işbirliği hayata geçirilen Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm projesinde 748 konutluk 4.etap ve 23 konutluk 6.etapta hak sahipleri kura ile belirlendi.

11 etaptan oluşan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm projesi 14 mahalleden oluşuyor. Kura çekilişine katılan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin alan itibari ile dünyanın en büyük kentsel dönüşümü olduğunu ifade etti. Kuranın ilk talihlileri yeni konutlarının anahtarlarını Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin’in elinden aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin ise “Bugüne kadar 10 bin 378 adet gecekondumuzun hak sahipleri ile anlaşarak sözleşme imzaladık. Hak sahipleriyle anlaşma oranımız yüzde 77’yi buldu. Amacımız mağdur etmeden sağlıklı ve huzurlu bir dönüşümü sağlamak. Bugüne kadar toplamda 5 bin 50 konutun kurasını hep birlikte çektik” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER