Anasayfa >

Bölgeler >

Atatürk Orman Çiftliği Arazisi Ankara Büyükşehir Belediyesine Tahsis Edildi!

Atatürk Orman Çiftliği Arazisi Ankara Büyükşehir Belediyesine Tahsis Edildi!

17 Mayıs 2018 Perşembe, 17:21:38
 Atatürk Orman Çiftliği Arazisi Ankara Büyükşehir Belediyesine Tahsis Edildi!
Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir kısmı 29 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediye’sine tahsis edildi. Buna göre burada hayvanat bahçesi, tema park, rekreasyon alanları ile ziyaretçilerin günübirlik ihtiyaçlarını karşılayacak yapılar inşa edilebilecek…

Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir kısmı Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 29 yıllığına tahsis edildi. Anadolu Ajansı’nın haberine göre Torba Yasa Tasarısı Meclis’te kabul edilerek yasallaştı.  Buna göre Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir kısmı 29 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi.

Büyükşehir Belediyesi, söz konusu arsa üzerinde hayvanat bahçesi, tema park, rekreasyon alanları ile buralara gelecek ziyaretçilerin günübirlik ihtiyaçlarını karşılayacak yapılar inşa edebilecek.  29 yıl sonra ise asa üzerinde yapılan her türlü yapı ve malzeme bedelsiz olarak Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü’ne devredilecek.  Ankara Büyükşehir Belediyesi, isterse bu alanı üçüncü kişilere kiraya verebilecek.

AOÇ’nin belirlenen arazisinin kiraya veya işletmeye verilmesinde, “AOÇ arazileri üzerinde konut, ticaret ve sanayi amaçlı yapılaşma yapılamaz” hükmü geçerli olmayacak.

Sözkonusu arazide Ankapark’ın bulunduğu belirtildi. Alan için daha önce 10 yıllık alınan izin de 29 yıla çıktığı bildirildi.
Ankapark, eski büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek tarafından yaptırılmıştı.


 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER