Anasayfa >

Bölgeler >

Alsancak Stadı’na Ruhsat Çıktı

Alsancak Stadı’na Ruhsat Çıktı

03 Nisan 2018 Salı, 13:45:23
Alsancak Stadı’na Ruhsat Çıktı
Alsancak Stadı’nda ruhsat sorunu çözüldü. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan ve aynı yerinde yapımına başlanacak olan Alsancak Stadı’na ruhsat çıktı…

Alsancak Stadı projesinde ruhsat sorunu sonunda çözüldü. İzmir’de depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan ve aynı yerde yapımına başlanacak olan Alsancak Stadı projesine ruhsat çıktı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan projede İzmir Büyükşehir Belediyesi otopark yönetmeliğine uygun olmaması nedeniyle ruhsat vermemesi üzerine 22 Şubat 2018'de yayınlanan yeni Otopark Yönetmeliğine uygun olarak ruhsatı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Alsancak Stadyumu projesinde otopark olmaması nedeniyle ruhsat vermemişti. Alsancak Stadı inşaatında zemin yapısı ve diğer teknik nedenlerle stadın altına otopark yapılamadı.Otopark sorunu stadyumun bitişik parselinde yer alan ve kullanım hakkı Dokuz Eylül Üniversitesi'ne (DEÜ) ait arazinin 8 bin 26 metrekaresinin otopark amaçlı olarak Spor Bakanlığı'nın kullanımına ayrılmasıyla çözüldü. Araziyi kullanan DEÜ Rektörlüğü ve arazi sahibi Milli emlak Genel Müdürlüğü'nün onayıyla toplam 427 araçlık otopark alanı oluşturuldu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER