Anasayfa >

Bölgeler >

Kocaeli Konut Yatırımında Kazandırıyor

Kocaeli Konut Yatırımında Kazandırıyor

12 Mart 2018 Pazartesi, 10:26:33
Kocaeli Konut Yatırımında Kazandırıyor
Kocaeli’nde konutlar değerlenmeye devam ediyor. Birçok yeni ulaşım ve yatırım projelerine ev sahipliği yapan Kocaeli’nde konut fiyatları son 3 yılda yüzde 53 artış gösterdi…

Kocaeli, değerini her geçen gün yukarı taşıyor. Son dönemlerde yapılan ulaşım ve yatırım projeleri ile bir adım öne çıkan Kocaeli’nde gayrimenkul fiyatları da artmaya başladı.

Deprem sonrası imar revizyonlarının tamamlanması ve İstanbul-Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, Osmangazi Köprüsü gibi ulaşım projelerinin yanı sıra Bilişim Vadisi, Sağlık Kampüsü ve Organize Sanayi Bölgesi gibi yatırım projeleri ile dikkat çeken Kocaeli konut fiyatları  Endeksa verilerine göre 3 yılda yüzde 53 artış gösterdi.

Kocaeli konut fiyatları ortalama metrekare bazında bin 875, ortalama konut fiyat fiyatı 239 bin TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 22 yıl..  Son 3 yıllık değer artışına bakıldığında özellikle Karamürsel, Kandıra, Derince, Gebze, Başiskele ve Körfez’in öne çıktığı görülüyor. Kocaeli yerli olduğu kadar yabancı yatırımcılar tarafından da rağbet görüyor.

Gayrimenkul yatırımında öne çıkan bölgeler olan Gölcük’te ortalama konut metrekare satış fiyatı bin 425 TL, Karamürsel’de bin 825 TL, İzmit’te bin 850 TL, Gebze’de bin 850 TL. Yabancı yatırımcının ilgi odağı olan Başiskele ve Kartepe’de de konut fiyatlarının arttığı görülüyor. Başiskele’de ortalama konut metrekare satış fiyatı bin 875 TL, Kartepe’de ise bin 800 TL.

Kocaeli’nde değer artışının devam edeceği öngörülüyor.  Özellikle şehrin güneyinde yer alan ve Osmangazi Köprüsü ile ulaşımı kolaylaşan Karamürsel ve Gölcük’te, İstanbul’a yakın olup aynı zamanda ortalama konut metrekare fiyatları henüz komşu ilçelerin ortalamalarından düşük olan Derince ile Körfez’de ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Kandıra ve Başiskele’de il genelinden daha yüksek oranda artış bekleniyor.

KOCAELİ KONUT PROJELEİR İÇİN TIKLAYINIZ

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER