Anasayfa >

Bölgeler >

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2018

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2018

23 Ocak 2018 Salı, 14:45:07
 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2018
Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? Doğu Ekspresi biletleri nereden alınır? Doğu Ekspresi nereden saat kaçta kalkıyor? Hepsi ve daha fazlasının yanıtı haberimizde…

Doğu Ekspresi Kars turizmine büyük canlılık getirdi. Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi ile birlikte Kars adete turist akınına uğradı. Son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin bir numaralı adresi olan Kars, Doğu Ekspresi ile birlikte adeta kaderini değiştirdi.

Peki Doğu Ekspresi ile Kars’a seyahat etmenin bedeli ne kadar? Hemen yanıt verelim…

DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI
Doğu Ekspresi Ankara Kars arasında her gün hizmet veriyor. Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yataklı ve yemekli vagonlar bulunuyor.  
Doğu Ekspresi bilet fiyatları ise şöyle;
Doğu Ekspresi bilet fiyatları 47 TL. Fiyatlar yataklı olunca değişiyor.  Doğu Ekspresi yataklı bilet fiyatları ise şöyle;
Ankara-Kars (Ekspres) 1 yatıklı: Tam bilet 95 TL, yüzde 20 indirimli 87 TL, yüzde 50 çocuk, engelli indirimli 75 TL,
Ankara-Kars 2 yataklı: Tam bilet 80 TL, yüzde 20 indirimli 72 TL, yüzde 50 çocuk ve engelli indirimli ise 60 TL’ye seyahat ediliyor.

DOĞU EKSPRESİ BİLETLERİ NEREDEN ALINIYOR?
Doğu Ekspresi biletleri TCDD’nin sitesinden online olarak alınabiliyor.

DOĞU EKSPRESİ HAREKET VE VARIŞ SAATLERİ
Ankara’dan kalkış 16:05, Kars’a varış 17:03
Kars’tan kalkış 09:45, Ankara varış 11:02
Ankara Tren Garı'ndan günlük düzenlenen Doğu Ekspresi, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum üzerinden 24 saat 30 dakika sonra Kars'a varıyor.

Doğu Ekspresi ile Kars seyahati daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Özellikle Sarıkamış, Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü talep görüyor. Hattın hizmete girmesi ile birlikte özellikle Kars’a adeta turist yağdı. Oteller doldu taştı. Öyle ki bölgede günlük kiralama trendi başladı. Talep çok olunca kiralık fiyatları da arttı. Kars’a şu anda günlük kiralamalarda 1+1 apartın fiyatları kişi başı 90 TL ile 150 TL arasında değişiyor.

Ankara Tren Garı'ndan günlük düzenlenen Doğu Ekspresi, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum üzerinden 24 saat 30 dakika sonra Kars'a varıyor. Devlet Demir Yollarının verdiği bilgiye göre 1 Ocak-18 Aralık tarihleri arasında 271 bin 120 kişi trenle yolculuk yaptı.

DOĞU EKSPRESİ GÜZERGAHI
Doğu Ekspresi güzergahı şöyle;

•    Ankara
•    Kırıkkale
•    Kayseri
•    Sivas
•    Erzincan
•    Erzurum
•    Kars

Tren büyük şehirlerde 8-14 dakika arası dururken ara duraklarda  ise 1-4 dakika mola veriyor.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER