Anasayfa >

Bölgeler >

Kanal İstanbul En Çok Bu 4 Bölgeyi Değerlendirdi

Kanal İstanbul En Çok Bu 4 Bölgeyi Değerlendirdi

23 Ekim 2017 Pazartesi, 11:59:50
Kanal İstanbul En Çok Bu 4 Bölgeyi Değerlendirdi
Kanal İstanbul projesinde henüz bir çivi çakılmadı ama adı bile bölgedeki emlak fiyatlarını artırmaya yetti. İşte Kanal İstanbul projesinin en çok değerlendirdiği 4 bölge…

İstanbul’un çılgın projeleri arasında gösterilen “Kanal İstanbul” projesinde henüz bir çivi dahi çakılmazsa da adı bazı bölgelerde emlak fiyatlarını uçurmaya yetti.

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin en çok Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy’de değer artışına neden olduğunu söyledi.

En yüksek artışın ise Arnavutköy’de yaşandığına dikkat çeken Öğüt, Endeksa.com verilerine göre Eylül ayı sonu itibarıyla Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatının 2.200 TL, konut yatırımının geri dönüş süresinin ise 25 yıl olduğunu söyledi.  

Kanal İstanbul nedeniyle gayrimenkul değer artışında ikinci sırada Başakşehir’in geldiğini belirten Öğüt, “Başakşehir’in Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahalleleri proje nedeniyle en fazla değer artışı görülen bölgeler olarak öne çıkıyor. Endeksa verilerine göre Başakşehir’de ortalama konut satış fiyatı 3.275 TL/m2, konut yatırımın geri dönüş süresi 24 yıl. Mahalle bazında bakıldığında ise Güvercintepe’de ortalama konut satış fiyatı 1.975 TL/m2, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl, Şahintepe’de ortalama konut satış fiyatı 2.200 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresi ise 27 yıl, Kayabaşı’nda ortalama konut fiyatı 2.800 TL/m2, geri dönüş süresi 25 yıl, Altınşehir’de ortalama konut fiyatı 1.950 TL/m2, geri dönüş süresi 23 yıl” şeklinde konuştu.

Kanal İstanbul’un değer artışı sağladığı diğer iki bölgenin Küçükçekmece ve Esenyurt olduğunu ifade eden Öğüt, Küçükçekmece’de ortalama konut satış fiyatının 2.900 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresinin 19 yıl, Esenyurt’ta ortalama konut satış fiyatının 2.075 TL/m2 ve geri dönüş süresinin 19 yıl olduğunu açıkladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER