Anasayfa >

Bölgeler >

Ankara’nın Konut Satış Şampiyonu Keçiören

Ankara’nın Konut Satış Şampiyonu Keçiören

02 Ekim 2017 Pazartesi, 14:13:55
Ankara’nın Konut Satış Şampiyonu Keçiören
Ankara Keçiören yıldızını parlatmaya devam ediyor. Yeni konut yatırımları ile dikkat çeken bölge Ağustos’da Ankara’nın konut satış şampiyonu oldu…

Ankara Keçiören gelişimini aralıksız sürdürüyor. Son dönemlerde hayata geçirilen lüks konut projeleri ile dikkat çeken bölgede belediyesin şehir planlama ve altyapı konusundaki başarılı çalışmaları sonucu gayrimenkul yatırımcılarının gözbebeği oldu.


Ağustos ayında Ankara’nın konut satış şampiyonu olan Keçiören’de Tüik verilerine göre Ağustos’ta 2 bin 182 adet konut satıldı.
Keçiören'i bin 781 konut satışı ile Çankaya, bin 692 konut satışıyla Yenimahalle, bin 163 konut satışıyla Etimesgut takip etti.


 Sosyal alan yatırımları, kişi başına düşen yeşil alan miktarının her geçen gün artması ve hizmet belediyeciliğinin ön plana çıkmasının bunda etkili olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Keçiören, kentsel dönüşüm projeleri, mahallelere yapılan topyekün yatırımları, örnek ve öncü belediyecilik uygulamaları ile gayrimenkul yatırımlarında ilk sıralarda yerini alıyor. Geçtiğimiz iki yıl boyunca da konut satışında Ankara'da birinci, Türkiye'de ikinci olduk. Hem gayrimenkul yatırımı hem de Ankara'da insanların yaşamak için Keçiören'i tercih etmesi bizleri oldukça sevindiriyor. Çünkü bir belediyenin en önemli görevlerinden birisi yaptığı çalışmalarla bölgesini kalkındırmak, değerli hale getirmektir" dedi.


Ovakent, Hacıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi gibi birçok yeni çalışmanın da başladığına dikkat çeken Başkan Ak, "Geçtiğimiz günlerde dev bir eğitim yatırımının da temeli atıldı. Büyük yatırımlar ilçemizin prestijini de artıyor. Ayrıca 'Kent Ekonomilerine Katkı' kategorisinde Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödül aldığımız Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi de şehrin dokusuna, kimliğine önemli katkı sundu. Doğaya dönüş projemiz tema vadinin güzel bir örneği olurken Ankara turizmini de güçlendirecek” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER